Російський безпілотник вибухнув під час випробувань

Під час випробувань, що проходили в місті Рибінську Ярославської області, російський безпілотник "Аист" упав і вибухнув.

Випробування безпілотного літального апарату "Аист", що проходили в Рибінську, закінчилися провалом.

Відзначимо, що мова йде про російський БПЛА, що представляє собою свого роду аналог ізраїльського безпілотника Searcher MkII, який випускає концерн "Авіаційна промисловість" (IAI). Ізраїльські БПЛА цього класу були закуплені в Ізраїлі Росією, і деякі чиновники відкрито говорили про те, що російські розробники спробують "скопіювати" ізраїльські літаки. На момент випробувань "Аист" постачання ізраїльських Searcher MkII до Росії ще не були здійснені.

Відповідно до затвердженої програми випробувань, БПЛА "Аист" виконував пробіжки по злітно-посадковій смузі аеродрому: "У якийсь момент безпілотник з незрозумілих причин відірвався від землі і в некерованому польоті упав на крило. Спостерігачі помітили при цьому шлейф палива, яке виливалося з консолі крила. Відбувся об'ємний вибух, що знищив всі залишки БПЛА ".

За словами очевидців, під час випробувань візуально відзначалася затримка в системі управління БПЛА "Аист", що, можливо, призвело до втрати управління апаратом по тангажу. Більшість фахівців також відзначають конструктивні недоліки планера "Аіст", що також могло послужити причиною аварії.

За наявною інформацією, в даний час побудовано три безпілотних апарату "Аист". Вартість одного такого БПЛА, за деякими даними, становить близько 3 мільйонів доларів.

Російський експерт Денису Федутінову відзначає: "Якщо відкинути проект БПЛА" Дань-Барук ", роботи над яким уже досить тривалий час веде Казанське КБ" Сокіл ", але, який, схоже, залишився на зародковому рівні, то залишаються два найбільш реальних конкуруючих один з одним проекти. Одним з них якраз є БПЛА "Аист", розробки концерну "Вега", другий - БПЛА "Дозор-600" петербурзької компанії "Транзас" .

Те, що відбулося з "Аистом" інцидент, на думку пана Федутінова, виводить вперед пітерський "Дозор".

Поки процес розробки та доведення даних систем триває, російські військові очікують поставки ізраїльських безпілотників.

Читайте також:

У Грузії вибухнув російський безпілотник. Є жертви

У Грузії впав російський безпілотник

Ізраїль розробив новий безпілотник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: