Російський дезертир розповів про озброєння в Південній Осетії

Мічман, який втік до Грузії, розповів про арсенал російських мобільних груп на території Південної Осетії. Не виключено, що там розташовані "Гради".

Російський мічман Віталій Хрипун, який проходив службу за контрактом в Південній Осетії і в грудні 2009 року перейшов територію Грузії, чекає на привласнення йому статусу біженця.

В інтерв'ю журналістам Хрипун розповів про умови служби на кордоні з Грузією і причини свого дезертирства.

"Там прикордонники не присікають якісь дії з боку Грузії. Насправді, вони проводять психологічну обробку населення. Часто приїжджають спецслужби, розвідка, розмовляють з людьми", - сказав Хрипун.

Мічман також розповів про російське озброєння. За його словами, російські мобільні групи мають великий арсенал. Важкого озброєння, за його словами, немає, але "у разі якоїсь загрози важка техніка може прибути туди в дуже короткий час". При цьому Хрипун зазначив, що, за словами його колег, у прикордонників в Джаві розташовані російські "Гради" (реактивні системи залпового вогню).

Хрипун також заявив, що "у військовослужбовців є багато зайвих патронів". "Можуть зробити, що завгодно, а потім повернути так, як ніби це зробили грузинські прикордонники", - додав він.

Як пояснив військовий, він залишив свій пост через погрози з боку військовослужбовців, які були нижче за нього за званням і за посадою. "Погрози були, коли я робив їм зауваження з приводу корупції. Там беруть хабарі у людей, які хочуть вивезти ліс з Південної Осетії або, навпаки, привезти", - розповів Хрипун.

Віталій Хрипун в грудні 2009 року проходив службу за контрактом на території Південної Осетії. У ніч з 20 на 21 грудня він, знаходячись у складі прикордонного загону неподалік населеного пункту Переві, перейшов на територію Грузії, де попросив політичного притулку. Військова прокуратура Росії порушила проти Хрипуна кримінальну справу.

Це вже третій російський солдат, який попросив політичного притулку в Грузії. У січні минулого року зі своєї частини, дислокованої в Південній Осетії, втік сержант Олександр Глухов. Його тепло прийняли в Грузії, надали статус біженця, роботу і квартиру в Тбілісі.

У липні його приклад наслідував солдат Дмитро Артем'єв. Він залишив розташування військової частини Північно-Кавказького військового округу і перейшов на бік Грузії.

Читайте також:

Проти російського дезертира порушили кримінальну справу

Російський солдат розповів, чому втік до Грузії

Грузія надала статус біженця російському дезертиру Артем'єву

Грузія відмовилася видати Росії сержанта-дезертира Глухова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: