Російський прапор на полюсі не має ваги

США заявили, що прапор Росії під водою на Північному полюсі не має ніякої юридичної ваги.

Російський прапор на полюсі не має ваги
США переконані, що межі шельфової зони є виключно технічним питанням. (Фото: dancelife.ru)
Адміністрація Джорджа Буша в особі держдепартаменту США заявила, що поставлений російськими полярними дослідниками прапор Росії під водою на Північному полюсі не має ніякої юридичної ваги в заявці РФ на територію морського шельфу і що Вашингтон скептично ставиться до російської заявки.

"Я не впевнений, що саме вони поставили - металевий прапор, гумовий прапор або пластину на дні океану. Але чим би це не було, це не має ніякого легального значення або ефекту для цієї заявки", - заявив заступник офіційного представника держдепартаменту США Том Кейсі.

"Ми, поза сумнівом, ставимося скептично до зробленої заявки і в 2002 році мали можливість представити коментар для технічної комісії, який поставив під питання домагання, зроблені Росією", - повідомив Кейсі. Він додав, що після цього Росія представила додаткові докази і що нинішня російська експедиція ставить за свою мету також зайнятися цим питанням, але США не мали можливості вивчити ці технічні дані, оскільки ще не ратифікували Конвенцію ООН по морському праву і не увійшли до складу технічної комісії.

При цьому представник держдепартаменту підкреслив, що питання про межі шельфової зони є виключно технічним і вирішуватиметься міжнародною експертною комісією на основі наукових даних.

"Навіть якщо вони (росіяни) намалюють розпорошеною фарбою прапор Росії на цих (шельфових) хребтах, це не матиме абсолютно ніякого значення для технічної оцінки", - підкреслив Кейсі. "Для нас це не представляє ніякої змістовної заявки", - підкреслив він.

Представник держдепартаменту при цьому нагадав, що Росія "в 2001 році представила в технічний орган, що діє під егідою Конвенції ООН по морському праву, заявку на розширення в рамках конвенції свого континентального шельфу за межі традиційних 200 морських миль".

"У 2003 році комітет встановив, що для обґрунтування такої заявки або ухвалення технічного рішення матеріалів, які були на той час було недостатньо, тому російська експедиція організована для проведення досліджень на підтримку цієї заявки", - сказав Кейсі.

"Уряд Росії наполягає на своїй заявці, маючи на це право як учасник Конвенції ООН по морському праву. США, на жаль, цього зробити не можуть, оскільки ми ще не ратифікували цю конвенцію і це є однією з причин, чому ми зацікавлені і підтримуємо ратифікацію цієї конвенції сенатом і сподіваємося, що, повернувшись після канікул, конгрес належним чином це розгляне", - сказав представник американського держдепартаменту.

У той же час канадська влада вважає, що тактика Росії, яка відрядила на дно Північного Льодовитого океану підводну експедицію для уточнення меж російського шельфу, відповідає реаліям епохи Великих географічних відкриттів і не має ніякого стосунку до сучасної політики.

"Нині не XV століття. Не можна їздити світом, встановлювати прапори і заявляти: "Це наша територія", - сказав глава канадського МЗС Пітер Маккей.

"Ніякої загрози канадському суверенітетові в Арктиці немає. Нас абсолютно не турбує ця експедиція - щиро кажучи, це лише російське шоу", - додав міністр.

Російський прапор на полюсі не має ваги
Росія може отримати право на додаткові 1,2 мільйона кв. км площі в Арктиці. (Фото: dvpogoda.ru)
Учора на дні океану був встановлений пам'ятний знак у вигляді прапора Росії і залишена капсула з посланням росіян "Серцем Миру" - талісманом молодіжної команди "Небесна Одіссея" і прапором "Єдиної Росії".

Одна з цілей російської експедиції - встановити, чи є підводні хребти Ломоносова і Менделєєва, які тягнуться до Гренландії, геологічним продовженням російського континентального шельфу.

Якщо це буде доведено, Росія може отримати право на додаткові 1,2 мільйона кв. км площі в Арктиці і на розробку величезних покладів нафти і газу в трикутнику Чукотка-Мурманськ-Північний Полюс.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: