Російський солдат розповів, чому втік до Грузії

Віталій Хрипун пояснив, що дезертирувати в Грузію його змусила незгода з наказами начальства та моральне приниження.

Російський прикордонник Віталій Хрипун, який 21 грудня залишив військову частину і втік до Грузії, розповів про мотиви свого вчинку.

За словами 25-річного прикордонника, в Південній Осетії він прослужив менше двох тижнів, а причиною втечі стала незгода з начальством.

"Видаються такі накази, особливо після знесення пам'ятника (Меморіал слави в Кутаїсі), які принижують гідність як грузинського, так і осетинського народу. Це приниження в словесному плані, фізичного - немає такого. Є і корупція, хабарі в армії", - сказав Хрипун .

Він зазначив, що ніхто не хоче служити в грузинській республіці, що проголосила незалежність. "Ніхто не бажає служити в Південній Осетії ... Всі чекають закінчення двох років. Після цього всі будуть повертатися назад", - заявив Хрипун.

Говорячи про своє минуле, прикордонник повідомив, що жив у Мурманську, неодружений, в нього є мати і сестра. На питання, чи знала родина про його рішення залишити частину і попросити притулок в Грузії, Хрипун відповів: "Ні, звичайно". Він повідомив, що поки не розмовляв з рідними.

Відповідаючи на питання, чи має намір він залишитися жити в Грузії і привезти із собою родину, Хрипун сказав: "Не знаю, все може бути". При цьому контрактник відзначив, що зустріли його "дуже гостинно, по-дружньому".

Тим часом, присутній на зустрічі керівник служби у справах біженців та репатріації Іраклій Кокая підтвердив, що процедура з розгляду запиту щодо надання статусу біженця займе до чотирьох місяців. У цей період шукачу статусу буде надано житло і щомісячна грошова допомога.

При цьому Кокая не повідомив, де буде жити Хрипун. "Це конфіденційна інформація. Йому буде надана щомісячна фінансова допомога, яка достатня для того, щоб прогодуватися, а також буде разова допомога для того, щоб він придбав одяг", - сказав чиновник.

Нагадаємо, що 21 грудня російський військовослужбовець, який проходив службу в Південній Осетії, перейшов на грузинську територію і попросив там політичного притулку.

За попередніми даними, 25-річний Віталій Хрипун - уродженець Полтавської області, прибув для проходження служби за контрактом у прикордонне управління ФСБ в Південній Осетії в грудні цього року.

Читайте також:

Російський солдат, який втік до Грузії, виявився українцем-контрактником

До Грузії втік третій російський солдат

Грузія надала статус біженця російському дезертиру Артем'єву

Грузія відмовилася видати Росії сержанта-дезертира Глухова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: