Російським дітям заборонять виїжджати за кордон через свинячий грип

Росспоживнагляд занепокоєний тим, що російські діти приїжджають хворими з-за кордону.

Головний державний санітарний лікар РФ Геннадій Оніщенко пропонує заборонити всі виїзди організованих груп дітей за кордон у зв'язку із розповсюдженням в світі грипу A/H1N1.

"З метою забезпечення санітарно-епідеміологічного благополуччя громадян РФ, недопущення завезення і розповсюдження випадків пандемічного грипу серед населення, з урахуванням несприятливого прогнозу епідеміологічної ситуації, Геннадій Оніщенко запропонував керівникам органів виконавчої влади суб'єктів РФ вжити заходи по недопущенню виїзду організованих груп дітей за рубіж до особливого розпорядження", - мовиться у повідомленні Росспоживнагляду.

Напередодні Оніщенко пропонував обмежити виїзд дитячих груп тільки до Великобританії, з мовних шкіл якої в РФ повернулися вже декілька заражених підлітків.

Росспоживнагляд повідомляє, що хворі діти виїжджали у складі організованих груп за рубіж на навчання за програмами мовних курсів. Виїзд організовувався приватними особами за домовленістю з учбовими закладами і туристичними компаніями. В більшості випадків - це збірні групи, сформовані з жителів різних регіонів РФ.

"Дорогою у дітей був один супроводжуючий, на місці навчання вони проживали в студентських гуртожитках разом з учнями з інших країн, відвідували загальні екскурсії та інші масові заходи. Медичний супровід був не передбачений", - мовиться в прес-релізі.

Згідно з повідомленням, багато хворих відзначали наявність ознак інфекції ще в період знаходження на курсах.

Оніщенко доручив керівникам управлінь Росспоживнагляду в регіонах провести роботу з юридичними особами, що здійснюють турагентську і туроператорську діяльність, про обмеження виїзду за кордон організованих груп дітей до особливого розпорядження.

Він також наказав узяти на строгий контроль дітей, що повертаються з-за кордону у складі організованих груп дітей, забезпечити проведення медогляду, встановити спостереження на термін інкубаційного періоду.

ВООЗ вважають, що грипом A/H1N1, який поширився на 160 країн світу, впродовж наступних двох років можуть інфікуватися 2 мільярди людей.

За офіційними даними регіональних бюро Всесвітньої організації охорони здоров'я, за станом на 27 липня в світі зареєстровано більше 160 тисяч випадків захворювання грипом A/H1N1, з них 991 – летальні.

У Росії лабораторно підтверджено 28 випадків грипу А/H1N1, які завезені зі США, Іспанії, Кіпра, Болгарії, Великобританії, Таїланду, Туреччини, Домініканської Республіки, Індонезії, Чилі. Майже 70% хворих - люди у віці від 18 до 47 років, трохи більше 30% - діти у віці 12-17 років.

Читайте також:

ВООЗ: на свинячий грип захворіють 2 мільярди людей

Французи виганяють британських дітей "назад до зачумленої країни"

Клінічні випробування вакцини проти А/H1N1 стартували в двох країнах

В Австралії знайшли добровольців для випробування вакцини від грипу А
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: