Російсько-британський конфлікт триває

Німеччина та Франція підтримують жорсткі дії Британії щодо Росії. Конфлікт між двома державами поки що не поширився за межі політичної сфери.


Заступник Голови МЗС РФ Олександр Грушко на першому після різкої заяви британської сторони офіційному брифінгу утримався від оголошення будь-яких конкретних заходів проти Великої Британії. За його словами, якби Росія вжила аналогічних заходів, британське посольство могло би позбутися 80 співробітників. 

Раніше голова британського МЗС Девід Мілібенд оголосив про те, що у відповідь на відмову Москви видати підприємця Андрія Лугового, що його Британія звинувачує в причетності до вбивства екс-офіцера ФСБ РФ Олександра Литвиненка, Велика Британія вирішила вислати чотирьох російських дипломатів і припинити переговори з Росією про спрощення візового режиму.

На думку російського МЗС, дії Великої Британії ускладнять або унеможливлять співпрацю двох країн у галузі безпеки.

Генпрокуратура РФ мотивує відмову видати Лугового тим, що російська конституція забороняє видачу громадян Росії іноземним державам, і пропонує судити його в Росії, якщо російській стороні буде передано достатні докази у справі. Сам Луговий категорично відкидає висунуті на його адресу звинувачення, називаючи їх політично мотивованими. 


Економісти вважають, що зростання напруги на політичному рівні не матиме прямого впливу на фінансово-економічні зв'язки. На думку Валерія Нестерова з "Трійки Діалог", "потрібно розрізняти відносини між урядовцями, політиками й бізнесом".

Робота візового центру британського посольства в Москві, незважаючи на жорсткі заяви МЗС країни, у вівторок продовжувалася в звичному режимі, жодних додаткових перешкод претенденти на отримання віз не відчули.

У вівторок стало відомо, що гастролі Большого театра, що мають початися в Британії за два тижні, відбудуться, незважаючи на політичні розбіжності двох країн.

Євросоюз поки не висловив офіційної позиції стосовно погіршення відносин між двома членами "великої вісімки", що відбулося за два тижні після зміни прем'єр-міністра Великої Британії. Проте Франція й Німеччина, дві найбільші країни-члена ЄС, фактично підтримали дії Лондона.

"Ми, безумовно, солідарні з Великою Британією й розуміємо тривогу судових органів, викликаних особливою важливістю даної справи (Литвиненка)", - сказала представник МЗС Франції Паскаль Адріані.

Напередодні канцлер Німеччини Анґела Меркель сказала, що Німеччина підтримує дії, спрямовані на проведення ретельного розслідування вбивства Литвиненка. 


Конфлікт Лондона й Москви через "справу Лугового" не вплине на дії угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією, повідомила журналістам у Брюсселі на брифінгу представник Європейської комісії Кристіана Хоман.

"Великобританія не є членом Шенгенської угоди й не зможе вплинути на дію Угоди про спрощення візового режиму між ЄС і Росією", - відзначила Хоман.

За словами представника Єврокомісії, можливо, Велика Британія винесе питання про відмову Росії екстрадіювати бізнесмена Андрія Лугового на черговому засіданні міністрів закордонних справ 27 країн-членів Євросоюзу, що пройде в понеділок у Брюсселі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: