Російського майора судили за шпигунство

Московський окружний військовий суд засудив до семи років ув’язнення військового за шпигунство на користь польських спецслужб.

Московський окружний військовий суд засудив до семи років ув’язнення військовослужбовця одного із з'єднань Московського військового округу майора Сергія Юреня за шпигунство на користь польських спецслужб. Про це передає агентство „РІА Новини” із залу суду.

За даними ФСБ РФ, Сергій Юреня в 2005 році був завербований польськими спецслужбами і в 2005-2006 роках за грошову винагороду в збиток зовнішньої безпеки Росії зібрав і передав їм відомості про дислокацію, підлеглість та озброєння низки військових частин і з'єднань Московського військового округу.

Слідство вважає, що Юреня за завданням іноземної спецслужби зробив конкретні кроки для проникнення в кадровий апарат ФСБ Росії. Згідно з висновком експертів, передані Юренем представникові іноземної спецслужби зведення є достовірними і складають державну таємницю.

Кримінальну справу проти Юреня 6 березня 2007 року порушило Слідче управління ФСБ Росії за статтею 275 УК РФ (державна зрада у формі шпигунства).

Під час попереднього слідства Юреня визнав себе повністю винним у державній зраді. У серпні 2007 року кримінальна справа була направлена на розгляд до Московського окружного військового суду. Згідно вироку, Юреня відбуватиме покарання в колонії строгого режиму. Як додаткова міра покарання суд позбавив підсудного звання майора.

Суд визнав військовослужбовця винним за статтею 275 УК РФ - "державна зрада у формі шпигунства". Ця стаття передбачає мінімальний термін покарання у вигляді 12 років позбавлення волі, проте суд призначив Юреню покарання нижче мінімальної межі.

Було враховано, що в ході процесу Юреня визнав себе повністю винним і щиросердечно зізнався в скоєному. Як пом'якшувальну обставину суд також взяв до уваги, що у обвинуваченого є малолітня дитина.

Як розповів прокурор Раміл Шакуров, Юреня мав намір стати подвійним агентом. "Він був затриманий при виконанні чергового завдання польських спецслужб, він повинен був проникнути в органи ФСБ РФ", - розповів Шакуров.

Прокурор також уточнив, що польські спецслужби пообіцяли заплатити підсудному 1 тисячу євро за зібрану інформацію, проте, коли Юреня передав інформацію, він отримав всього 500 євро.

Шакуров повідомив, що він задоволений вироком суду, не дивлячись на те, що в ході дебатів сторін він просив засудити Юреня до 15 років ув’язнення.

"Я задоволений вироком суду, оскільки Юреня визнаний винним в повному об'ємі", - сказав Шакуров.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: