Російського олігарха звинуватили в співпраці з французькою контррозвідкою

Колишній глава МВС Франції Шарль Паскуа стверджує, що Аркадій Гайдамак був секретним агентом французької контррозвідки.

Один із засуджених у справі "Ангола-гейт" колишній глава МВС Франції Шарль Паскуа заявив, що Аркадій Гайдамак працював на французьку контррозвідку.

Паскуа, також як і Гайдамак, який проходив у справі про незаконні постачання зброї до Анголи у період з 1993 по 1998 рік, був визнаний винним і засуджений до одного року в'язниці. За його словами, покарання він не боїться, а сам процес вважає безглуздим.

Екс-міністр стверджує, що про постачання зброї до Анголи знали багато хто, в тому числі тодішні президенти Франції Жак Ширак і Франсуа Міттеран і їх прем'єр-міністри. Він закликає зняти гриф таємності з документів про продаж зброї, і дати можливість суду ознайомитися з ними.

"Зняття грифа державної таємниці підтвердить, що Аркадій Гайдамак був агентом DST (французької контррозвідки), і президент про це знав. Я хочу, щоб Ширак взяв на себе частину відповідальності", - заявив Паскуа.

Він також наполягає на тому, що справу проти нього сфабриковано, і його "вплутав" у справу "Ангола-гейт" після того, як він вирішив виставити свою кандидатуру на президентських виборах і суперничати з Жаком Шираком.

Нагадаємо, 27 жовтня, суд Парижа, засудив російського бізнесмена Аркадія Гайдамака та його партнера - французького підприємця П'єра Фалькона - до шести років в'язниці.

Судовий процес у справі про постачання зброї до Анголи відбувався у Парижі з жовтня 2008 до лютого 2009 року.

Обвинувачення стверджувало, що в період з 1993 по 1998 рік Гайдамак і Фалькон переправили до Анголи 420 танків, 150 тисяч снарядів, 12 вертольотів, 6 бойових кораблів і 170 тисяч протипіхотних мін.

Читайте також:

Російського олігарха засудили до шести років ув'язнення у Франції

Україна заробила на торгівлі зброєю 800 млн доларів

"Торговець смертю" Віктор Бут після суду боїться, що його уб'ють

У Таїланді заарештували російського підприємця

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: