Російському Інтернет-ЗМІ загрожує закриття за "екстремістські" коментарі

У редакції переконані, що на агентстві відпрацьовують технологію, завдяки якій можна закрити будь-яке ЗМІ, що має Інтернет-форум.

Суд останньої інстанції відмовив керівництву російського Інтернет-ЗМІ URA.ru в оскарженні двох попереджень Росзв’язоккомнагляду, винесених за екстремізм у коментарях читачів до заміток на сайті. Тепер, коли агентство програло справу, згідно із законом про ЗМІ Росзв’язоккомнагляд має право звернутися до суду і добитися закриття видання.

Раніше такі ж рішення були ухвалені Басманним судом столиці і московським арбітражним судом.

У редакції переконані, що на агентстві відпрацьовують технологію, за допомогою якої можна буде закрити будь-яке ЗМІ, що має Інтернет-форум. За словами власника і шеф-редактора URA.ru Оксани Панової, перше екстремістське повідомлення було залишене на форумі торік до нотатки про підготовлювані напади скінхедів у день народження Гітлера. Невідомий бажав в ньому смерті першим особам держави, а також дозволив собі низку расистських реплік.

Панова розповіла виданню, що модератори видалили це повідомлення, але територіальне управління Росзв’язоккомнагляду встигло його помітити і за підсумками перевірки в червні винесло перше попередження.

Проте на той час подібні повідомлення почали з'являтися на редакційному форумі щодня. "Ми переконані, що це була спланована кампанія, - вважає Панова. - Спочатку ми видаляли ці повідомлення, які містили один і той самий текст, але у результаті він був помічений, і ми отримали друге попередження".

Редакція URA.ru звернулася до правоохоронних органів усіх регіонів, де працюють кореспонденти агентства, надавши IP-адреси комп'ютерів, з яких були відправлені екстремістські повідомлення, що дозволило б знайти їх авторів. Проте ці звернення призвели лише до того, що в агентстві почалася перевірка, в ході якої співробітники МВС і ФСБ шукали екстремізм у редакційних матеріалах.

Адвокат агентства Андрій Бельянський заявив, що розширене тлумачення судами понять "інтернет" і "форум" може тепер привести до обмеження роботи всіх неугодних ЗМІ, технологія цього відпрацьовується на URA.ru.

Тим часом в Росзв’язоккомнагляді переконані, що агентство здатне модерувати і видаляти екстремістські висловлювання вчасно. Представник відомства заявив, що вони не збираються "автоматично" подавати до суду на закриття URA.ru, а мають намір глянути, як редакція відреагує, щоб зрозуміти, "разовий це недолік або політика видання".

URA.ru - найбільше інформаційне агентство Уралу. Його кореспонденти працюють в регіонах Уральського федерального округу і Пермського краю. Видання публікує матеріали про політику, економіку, бізнес, а також про приватне життя перших осіб регіону. Так, на сайті була опубліковані серія статей про дачі уральських чиновників, подробиці зі святкових заходів, котрі влаштовують політики й бізнесмени. Щодня сайт відвідує від 15 до 20 тис. людей.

Читайте також:

Мєдвєдєв обзавівся Інтернет-щоденником

Уряд оприлюднив план патріотичного виховання молоді

Шеф-редактора НТВ затримали за збут наркотиків

Мєдвєдєв дав інтерв'ю журналістам, які "нікому не лизали"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: