Росія адекватно відповість щодо ПРО США

Росія адекватно відповість у разі розміщення США своєї ПРО в Європі, - заявив Володимир Путін під час "прямої лінії".

Росія адекватно відповість у разі розміщення США елементів своєї ПРО в Європі, але як - вирішать фахівці, заявив Володимир Путін.

"Якщо рішення (по ПРО) буде ухвалене без урахування думки Росії, ми робитимемо у відповідь кроки, які, безумовно, забезпечать безпеку громадян Росії", - сказав Путін під час "прямої лінії".

"Запевняю вас, такі кроки плануються, і ми їх зробимо, але де що розміщувати - це прерогатива фахівців, перш за все Генерального штабу", - заявив він.

Путін нагадав, що Росія шукає шляхи вирішення проблеми ПРО. "Ми шукаємо шляхи вирішення проблем і шляхи зняття нашої стурбованості. Тому я не вважаю, що ми повинні нагнітати ситуацію (по ПРО)", - сказав президент.

США хочуть розмістити елементи своєї ПРО в Польщі і Чехії. Росія виступає категорично проти цього і пропонує американцям спільно використовувати в цілях ПРО Габалінську РЛС і станцію, що будується в Армавірі.

Також Володимир Путін заявив, що вічно зберігати окупаційний режим в Іраку неприпустимо, США повинні назвати дату виведення військ з цієї країни.

"Необхідно назвати кінцеву дату перебування американських військ в Іраку", - заявив він під час "прямої лінії". Якщо це не буде зроблено, то, вважає Путін, іракське керівництво не поспішатиме з розвитком власних озброєних сил і правоохоронних органів, "відчуваючи себе під надійним захистом американської парасольки".

"Якщо ж іракське керівництво знатиме точну дату виведення американських військ, вони будуть послідовно і наполегливо працювати над зміцненням власних озброєних сил", - заявив президент РФ.

Разом з тим, Путін згоден з думкою президента США Джорджа Буша про те, що американські війська повинні знаходитися в Іраку до тих пір, поки буде потрібна їх допомога в забезпеченні безпеки.

"Виводити військовий контингент США з Іраку потрібно лише тоді, коли керівництво Іраку зможе самостійно підтримувати безпеку і стабільність в регіоні", - сказав він.

Путін відзначив також, що країни, чий військовий контингент присутній в Іраку та Афганістані, несуть серйозне навантаження. "Навантаження для європейських країн, що мають свій контингент в Іраку і Афганістані, великий, зокрема матеріальний і морально-політичний", - сказав він.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: