Росія активно готує сирійський порт Тартус для свого флоту

Зміцнення російсько-сірійських військових зв'язків відбувається на тлі серйозної лютості Ізраїлю з приводу можливого порушення балансу сил в регіоні.

Незважаючи на кризу і нестачу коштів на надання нового вигляду російським збройним силам, в міністерстві оборони вирішено розширити і модернізувати пункт матеріально-технічного обслуговування (МТО) ВМФ у сірійському порту Тартус.

Скільки буде коштувати зміст російської військової бази в Сирії, невідомо. Але зрозуміло, що оплата її оренди буде йти не тільки грішми, але й знижками на російську зброю, що постачається Дамаску.

При цьому зміцнення російсько-сірійських військових зв'язків відбувається на тлі серйозної лютості Ізраїлю з приводу можливого порушення балансу сил в регіоні.

На цьому тижні два буксира Чорноморського флоту доставлять в Тартус новий плавучий причал. Після модернізації причальної стінки пункт МТО стане працювати в повному обсязі. Як сказав журналістам неназваний офіцер Головного штабу ВМФ, "база в Тартусе забезпечить всім необхідним кораблі, які будуть виконувати завдання захисту цивільного судноплавства в районі Африканського Рогу.

Порт в Сирії, звичайно, ніяк не замінить Севастополя, хоча таку можливість раніше не виключали деякі експерти. Однак так само очевидно, що він потрібний не тільки для відпочинку екіпажів та поповнення запасів кораблів. Він важливий як демонстрація російської присутності в Середземному морі.

Це припущення "підтверджує" карта Близького Сходу, на якій видно, що від Тартуса до Адена і Африканського Рогу, де лютують пірати, і куди йдуть зараз кораблі Тихоокеанського флоту, не одна сотня миль. Червоне море, Суецький канал і ще ніч шляху від Порт-Саїда до Тартуса. Разом з тим це значно ближче, ніж від Севастополя, а тим паче від Новоросійська через Босфор, Мармурове море, Дарданелли і Егейське море до Тартуса.

Читайте також:

Екс-глава Пентагону: США використовують ядерну зброю щодня

США не виключають удару по Ірану і бояться ядерної війни

Киргизька авіабаза "Манас" стане транзитним центром для США

Росія допоможе США переправляти зброю в Афганістан

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: