Росія - альтернатива ЄС

Європейські експерти дійшли висновку, що Росія стає своєрідною ідеологічною альтернативою Євросоюзові.

Росія стає своєрідною ідеологічною альтернативою Євросоюзові, йдеться в спеціальному дослідженні, підготовленому новим європейським експертним центром - Європейською Радою з зовнішніх зв'язків (European Council on Foreign Relations).

"Тоді як ЄС підтримує ідею порядку (світопорядку), заснованого на консенсусі, взаємозалежності й законності, російська зовнішня політика мотивується утвердженням влади, незалежності й контролю", - наголошується в аналітичній доповіді, витяги з якого наводить інтернет-газета Euobserver.

У дослідженні міститься висновок, що розбіжності між країнами-членами ЄС щодо Росії мають складніший характер, ніж проста розбіжність у думках.

Як стверджують експерти Європейської Ради з зовнішніх зв'язків, усередині ЄС утворилися п'ять таборів країн, які мають різний підхід до відносин з Росією. Табір членів ЄС, тісно пов'язаних з РФ культурними, геополітичними й економічними зв'язками, утворюють Греція й Кіпр, яких аналітики називають "троянським конем" Росії в ЄС.

До другого табору ввійшли Німеччина, Франція, Італія й Іспанія, які як стратегічні партнери збудували з РФ "особливі двосторонні стосунки", що, як ідеться в дослідженні, іноді "підривають" єдину позицію ЄС, зокрема, в таких галузях російсько-європейського партнерства, як енергетика.

До третьої групи експерти віднесли Австрію, Бельгію, Болгарію, Фінляндію, Угорщину, Люксембург, Мальту, Словаччину, Словенію й Португалію, яктх зарахували до категорії "дружніх прагматиків", що ставлять у відносинах із Москвою на перше місце інтереси бізнесу.

Далі слідує табір "холодних прагматиків", куди включено Чехію, Данію, Естонію, Ірландію, Латвію, Нідерланди, Швецію та Румунію, які ставляться до Росії критично, але готові мати з нею ділові відносини.

І, нарешті, так звана група "лицарів нової "холодної війни" в складі Польщі й Литви ставиться до Росії відкрито вороже, йдеться в дослідженні.

Автори дослідження роблять висновок, що ЄС необхідна нова політика стосовно Росії, яка повинна ґрунтуватися на нормах права, а не на очікуванні становлення Росії як ліберальної, демократичної держави.

При цьому експерти зауважують, що формування єдиного підходу до Росії з боку всіх 27 членів ЄС потребуватиме "напруженої роботи, мудрого підходу й політичної воли".

У зв'язку з цим європейські політологи вказують на доцільність створення з членів ЄС "авангарду", який братиме на себе ініціативу в таких важливих питаннях відносин ЄС-РФ, як енергетика, політика на Кавказі, в Центральній Азії й щодо України.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: