Росія без гей-парадів

У Москві затримали 31 прихильника гей-параду. Серед них, можливо, депутат бундестаґу.


У Москві під час проведення несанкціонованого пікету на підтримку проведення гей-параду затримано 31 людину, зокрема десятьох дівчат і двох громадян Італії, повідомляє заступник начальника Управління інформації і суспільних зв'язків московського державного управління внутрішних справ Євґеній Ґільдєєв.

За словами Ґільдєєва, адміністративні справи порушено переважно за проведення несанкціонованого пікету і дрібне хуліганство. Італійців, як він повідомляє, затримали за порушення правил дорожнього руху.


У неділю представники секс-меншин спробували провести несанкціонований мітинг біля пам'ятника Юрієві Долгорукому, після якого мали намір передати петицію за підписом 43 депутатів Європарламенту в мерію Москви зі закликом дозволити «Марш на підтримку толерантності і поваги до прав і свобод гомосексуальних осіб у Росії». 

Московська влада офіційно відмовила організаторам гей-параду в проведенні цього заходу 27 травня. Відмову мотивували тим, що проведення параду порушило би права і інтереси інших громадян, що суперечить чинному законодавству.


Після попередження організаторів мітингу було затримано, повідомив Ґільдєєв. Водночас міліціонерам вдалося запобігти зіткненню агресивно налаштованих груп громадян з представниками секс-меншин.

«Декілька агресивно налаштованих груп громадян попрямували до представників секс-меншин і спробували спровокувати конфліктну ситуацію. Було затримано громадян як з того, так і з іншого боку, які порушували громадський порядок,» - сказав співрозмовник агентства РИА Новости.

BBC повідомляє, що під час проведення демонстрації в захист прав сексуальних меншин в Москві противники гей-параду побили відомого активіста британської правозахисної організації Outrage! Пітера Тетчела. 
Потім його затримали міліціонери.

Проте пізніше Тетчела відпустили, і він розповів у прямому ефірі телеканалу «Скай Ньюз» про свою версію подій, згідно з якою на нього напала молода людина, що вдарила його по обличчю, а незабаром після цього його разом з іншими учасниками ходи, зокрема, організатором гей-параду Миколою Алексєєвим, затримали бійці ОМОН.

За повідомленням німецьких телеканалів, у заході другий рік поспіль брав участь гей-депутат від партії «Зелених» в німецькому бундестаґу Фолькер Бек. 

За їхні даними, його затримали співробітники правоохоронних органів. Проте московська міліція спростовує цю інформацію та повідомляє, що співробітники міліції лише захищали його від натовпу, а сам Бек начебто подякував за захист. 


Оскільки німецький гей-депутат був не єдиним іноземним парламентарієм, прибулим до Москви підтримати петицію про дозвіл влади на проведення гей-параду в Москві, «операцію зі звільнення й супроводу до безпечного готелю всіх гомосексуальних європейських депутатів здійснили співробітники посольства Франції,» - повідомляють німецькі ЗМІ.

Минулого року Бека затримали в Москві під час аналогічної акції, проте коли особу іноземного депутата було встановлено, його відпустили, перепросивши за заподіяні незручності.

До пам'ятника на Тверській площі в неділю прийшло близько 40 учасників запланованої акції, тоді як освітлювало цю подію близько 150 журналістів різних видань.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: