Росія, Білорусь і Казахстан створили Єдиний економічний простір

Держави, що входять до Митного союзу, "вийшли на конкретні та збалансовані домовленості", що стосуються розвитку союзу.

Росія, Білорусь та Казахстан 27 листопада підписали пакет документів про створення єдиного Митного союзу з 1 січня 2010 року.

Про це повідомив президент Білорусі Олександра Лукашенко за підсумками мінського саміту лідерів країн ЄврАзЕС.

За словами Лукашенко, держави, що входять до Митного союзу, "вийшли на конкретні та збалансовані домовленості", що стосуються розвитку союзу.

"З 1 липня почне функціонувати єдина митна територія в рамках Білорусі, Росії та Казахстану", - додав він.

Йдеться про єдиний митний тариф, який сторони погоджували у вересні.

За словами президента Росії Дмитра Мєдвєдєва менш ніж через місяць сторони підготують план, на основі якого визначаться, "як швидко буде створена юридична база Єдиного економічного простору".

Лукашенко додав, що він також сподівається на приєднання до Митного союзу й інших держав, що входять до ЄврАзЕС. Окрім Росії, Білорусі та Казахстану до ЄврАзЕС також входять Киргизія й Таджикистан. Киргизія, нагадаємо, ще в липні поточного року висловлювала намір приєднатися до Митного союзу, хоча і відзначала, що цей процес для республіки буде непростим. Таджикистан також готується зробити заявку на входження до союзу.

В середині листопада сумарний інтеграційний ефект від створення Митного союзу був оцінений вченими Інституту народногосподарського прогнозування РАН приблизно в 400 мільярдів доларів. Розрахунки були представлені керівником департаменту торгової політики ЄврАзЕС Володимиром Чушкіним.

За підсумками саміту ЄврАзЕС міністр фінансів Росії Олексій Кудрін також повідомив, що Росія до кінця поточного року перерахує до Антикризового фонду ЄврАзЕС 10 відсотків від свого внеску, тобто 750 мільйонів доларів. Кудрін додав, що Киргизія і Таджикистан офіційно підтвердили намір звернутися за допомогою до Антикризового фонду ЄврАзЕС.

Читайте також:

Польща попросила в США захисту від російської агресії

Білоруську доповідь щодо Абхазії і Південної Осетії сховають від преси

Мєдвєдєв пообіцяв тим, хто воював у Південній Осетії, статус учасників бойових дій

Росія завершить переговори по вступу до СОТ у 2010 році

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: