Росія більше не дозволить ООН безконтрольне застосування сили

За словами голови МЗС РФ Сергія Лаврова, Москва буде наполягати, щоб в резолюціях Радбезу ООН детально прописувалися межі застосування сили.

Росія більше не пропустить у Раді безпеки ООН резолюції, що санкціонують безконтрольне застосування сили, як це сталося у випадку з Лівією. Про це заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.

За словами Лаврова, Кремль буде наполягати, щоб в документі детально прописувалися межі застосування сили.

"Ми проінформували наших колег по Раді безпеки, що тепер, якщо хтось захоче отримати мандат на застосування сили для досягнення наших спільних цілей, нам доведеться прописувати в резолюції, хто має на це право, які саме сили застосовуються, межі застосування сили", - сказав Лавров.

Це всеосяжна позиція, яка стосується всіх ситуацій, підкреслив він "У майбутньому ми дуже твердо будемо дотримуватися такого підходу", - зазначив російський міністр.

Лавров також повідомив, що Росія не веде ніяких переговорів, пов'язаних з наданням лівійському лідерові Муаммару Каддафі "імунітету або гарантій", у тому числі надання імунітету для Міжнародного кримінального суду, в той час як деякі інші країни розглядають такі можливості.

Москва посилює дипломатичні спроби прийти до такого рішення лівійського питання, яке змусить Каддафі піти, а НАТО - закінчити військові дії в Лівії, підкреслив глава МЗС РФ.

Раніше Росія неодноразово вимагала припинити перевищення мандатів Ради безпеки ООН в Лівії. При цьому російський прем'єр Володимир Путін піддав різкій критиці операцію західних союзників у Лівії і заявив, що міжнародна коаліція перевищила повноваження, дані їй резолюцією Радбезу.

Нагадаємо, у середині березня Рада безпеки ООН оголосила про створення над Лівією безпольотної зони для того, щоб запобігти бомбардуванню зайнятих опозицією міст і врятувати від загибелі місцеве населення.

Читайте також:

Кремль не буде скликати Радбез ООН заради Лівії

Радбез ООН схвалив резолюцію про боротьбу з ядерним тероризмом

У Америки з'явився новий супротивник в ООН - "вісь" за участю Росії

ВідеоРосія більше не дозволить ООН безконтрольне застосування сили

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: