Росія блокує грузинську справу

Росія заблокувала ухвалення Радою Безпеки ООН документа у зв'язку з "ракетним інцидентом" в Грузії, повідомив представник РФ в ООН.

Росія заблокувала ухвалення Радою Безпеки ООН документа у зв'язку з "ракетним інцидентом" в Грузії, повідомив журналістам постійний представник РФ в ООН Віталій Чуркін після закритих консультацій РБ ООН у четвер.

"Ми пояснили своїм колегам, що будь-яка заява зараз буде передчасною. Тільки сьогодні до Грузії прибули російські експерти, і зараз розслідування повинне йти на рівні російських і грузинських експертів", - цитує Чуркіна агенція РИА "Новости".

Віталій Чуркін
Lenta.ru
Постійний представник Росій в ООН Віталій Чуркін
США у четвер внесли проекти спочатку заяви голови РБ ООН, а потім заяви для преси, проте вони не були поставлені на голосування після виступу російського постпреда.

Як заявив Чуркін, спроба прийняти якийсь документ РБ ООН за гарячими слідами "ракетного інциденту" переслідувала політичні цілі. За його словами, в ході обговорення "деякі делегації посилалися на односторонні оцінки, проте такого роду підхід не одержав підтримки".

"Грузія намагається створити шум, у той час коли потрібна професійна дискусія між грузинськими і російськими експертами", - сказав Чуркін.

У четвер в Тбілісі для розслідування інциденту, що стався 6 серпня в районі грузинського села Цителубані, прибула група російських експертів. До її складу увійшли начальник головного штабу ВВС Росії генерал-лейтенант Ігор Хворов, спецпредставник з питань відносин з країнами СНД, посол з особливих доручень Валерій Кеняйкин, а також група фахівців Міноборони і МЗС. Глава зовнішньополітичного відомства Сергій Лавров виказав припущення, що російські експерти "поставлять крапку в ракетному інциденті".

Вже відпрацьована на місці події група міжнародних експертів в цілому підтвердила грузинську версію подій, відповідно до якої літак, що скинув ракету в околицях Цитебулані, прилетів з Росії. Згідно опублікованому експертною групою звіту, 6 серпня недалеко від міста Степанцмінда літак невстановленого типу тричі вторгався в повітряний простір Грузії з російської території. Утретє, пролітаючи над селом Цителубані, яке знаходиться в декількох кілометрах від адміністративної межі невизнаної республіки Південна Осетія, він скинув ракету.

Експерти ідентифікували снаряд як антирадарну ракету російського виробництва "Радуга Х-58", відзначивши, що її немає на озброєнні ВВС Грузії. Аналогічні дані раніше надала грузинська сторона. З свого боку, Росія категорично заперечує факт порушення своїми літаками грузинського повітряного простору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: