Росія бореться за нові території

Крім гігантської території - приблизно дві третини Європи, - країна одержить запаси нафти і газу, вартістю в 10 млрд тонн умовного палива.

океан
Води Північно Льодовитого океану
РФ подала заявку на «приріст» свого шельфу в Арктиці ще в кінці 2001 року, потім її розглянула профільна комісія ООН.

Проте для затвердження нових меж необхідно було зібрати докази обґрунтованості територіальних домагань. Росія повинна представити в ООН документи, що доводить, що шельф Північного Льодовитого океану є продовженням Сибірської континентальної платформи. В цьому випадку територія вважатиметься частиною Росії. Фахівці обіцяють, що необхідні документи будуть підготовлені до 2009 року.

Завершальний етап цих робіт провела експедиція, що відправилася на криголамі «Росія» в район хребта Ломоносова в Північному Льодовитому океані.

Якщо ж все пройде як задумано, до Росії відійдуть території приблизно в межах так званих полярних володінь СРСР. Вони були позначені на всіх картах, виданих до розпаду Радянського Союзу.

Взагалі на територію арктичного шельфу можуть претендувати п'ять країн - крім Росії це США, Канада, Данія і Норвегія. Проте, як пише «вісник Мурманська», протистоянь усередині п'ятірки не намічається. Всі країни переслідують аналогічні інтереси - поділити Арктику на сектори.

Якщо довести континентальний характер кори не вдасться, то все, що лежить за межами материка, стане надбанням світової спільноти.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: