Росія боїться капітуляції НАТО в Афганістані і пропонує допомогу

Якщо НАТО покине Афганістан, рух Талібан розповсюдиться по всьому світу і це стане "головним болем", - вважає Рогозін і пропонує НАТО допомогу Москви.

Американські війська в Афганістані
AFP
Якщо НАТО залишить Афганістан, таліби стануть проблемою світу
Постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін вважає, що передчасний відхід НАТО з Афганістану спричиниться до катастрофи в цій країні та в регіоні.

"Якщо НАТО капітулює і втече з Афганістану, то ми, країни-сусіди, зіткнемося з катастрофічним розвитком ситуації в цій країні", - сказав Рогозін 18 вересня, у Брюсселі.

За його словами, при такому розвитку подій Талібан рушить на північ - до Середньої Азії і, можливо, на Кавказ. "А це буде вже світовий головний біль", - зазначив Рогозін.

Він також висловив думку, що у разі відходу з Афганістану міжнародного військового контингенту афганському керівництву ніколи не вдасться повторити приклад Наджібулли, який перебував при владі після відходу радянських військ з Афганістану ще три роки.

За словами Рогозіна, Росія може допомогти НАТО, але для цього у Москві повинні знати про плани альянсу. "Ми допомагатимемо НАТО, але хочемо знати все про їхні плани (в Афганістані)", - додав Рогозін, повідомивши, що тут йдеться про допомогу транзитом і про підготовку афганських кадрів.

Крім того, він закликав НАТО визнати Організацію договору про колективну безпеку, куди входять Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Росія, Таджикистан та Узбекистан.

"Робити вигляд, що ОДКБ не існує, це смішно і несерйозно", - сказав Рогозін, додавши, що в НАТО прекрасно інформовані про те, що ОДКБ розробила низку програм із забезпечення безпеки в Середній Азії.

Рогозін висловив сподівання на швидке укладення договору про співпрацю між ОДКБ і НАТО, на чому, з його слів, російська сторона наполягатиме.

Нагадаємо, Генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен висловився за об'єднання досвіду з протиракетної оборони (ПРО) як з боку Росії, так і з боку альянсу.

"У Росії і НАТО накопичено значний досвід щодо ПРО. Ми повинні взаємодіяти, об'єднавши наш досвід", - заявив глава Альянсу.

Расмуссен також зазначив, що сторони "повинні вивчити можливості для сполучення систем ПРО США, НАТО і Росії на найближчий момент". При цьому він не уточнив, як саме має відбуватися це "об'єднання".

Читайте також:

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Мінськ відмовляється направляти своїх військових для участі у ОДКБ

Білорусь не бажає створювати аналог НАТО за вказівкою Москви

Росія створить військовий союз з країн колишнього СРСР

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: