Росія боїться, що Білорусь буде красти її нафту

Джерела, близькі до російсько-білоруських нафтових переговорів, попередили, що нафти у Білорусі залишилося на тиждень, тому можливий її несанкціонований відбір.

Запасів нафти на білоруські НПЗ залишилося максимум на тиждень, що може викликати несанкціонований відбір транзитної нафти.

Про це заявило джерело в Міненерго, знайоме з ходом переговорів між Росією і Білоруссю з питань постачання нафти.

За його словами, несанкціонований відбір Білоруссю російської транзитної нафти буде розглядатися "як розкрадання з усіма юридичними наслідками, що виходять з цього.

У той же час в Міненерго РФ заявили, що у роздмухуванні конфлікту навколо переговорів Росії і Білорусії про безмитних постачання російської нафти зацікавлені посередники, які постачають її транзитом європейським споживачам.

"Ми спокійні, оскільки у нас немає прямих контрактів. У випадку, якщо ми перейдемо на прямі прозорі контракти з європейськими споживачами, втратять, насамперед, посередники, які і зацікавлені у роздмухуванні конфлікту", - заявив чиновник Міненерго.

Переговори з Білоруссю про безмитні постачання російської нафти проходять складно, хоча білоруська сторона і зробила ряд нових пропозицій.

Незважаючи на складний характер переговорів, є всі шанси вийти на цей раз на підписання двостороннього документа, якщо російська сторона піде хоча б на мінімальний компроміс, а у білоруської сторони будуть відповідні повноваження і узгодження білоруського керівництва.

Офіційних коментарів про хід російсько-білоруських переговорів щодо постачання нафти отримати не вдалося.

Нафтопереробні заводи в Білорусії можуть зупинитися, якщо постачання нафти з Росії не поновляться в колишньому обсязі.

Нагадаємо, Росія припинила постачання нафти білоруським нафтопереробним заводам.

Зупинка поставок сталася після того, як Росія і Білорусь не змогли домовитися про новий контракт. У відповідь на вимогу 100% оплати митних платежів Мінськ погрожує підняти плату за транзит російської нафти до Європи до 45 доларів за тонну.

Читайте також:

Лукашенко стурбований ситуацією на кордоні Білорусі з Росією і Україною

Частина Росії попроситься до складу Білорусі

Білорусь вимагає підвищити тариф на транзит електрики для Росії у 5 разів

Росія запропонувала Білорусі безмитну нафту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: