Росія буде обслуговувати радянську техніку НАТО

Радянських військових та військово-транспортних вертольотів за межами Росії понад 400 одиниць.

Росія "впритул вийшла" до підписання договору про обслуговування радянської військової техніки, що стоїть на озброєнні НАТО. Про це заявив постпред РФ при альянсі Дмитро Рогозін.

Мова йде про техніку, що все ще застосовується країнами НАТО, які раніше входили до Організації Варшавського договору. Так, радянських військових та військово-транспортних вертольотів за межами Росії понад 400 одиниць, розповів Рогозін.

Договір буде обговорюватися на засіданні ради Росія - НАТО на рівні міністрів закордонних справ 4 грудня, а може бути підписаний вже в 2010 році. Другою стороною виступить Організація Північноатлантичного договору з технічного обслуговування та забезпечення (NAMSO). Роботу над угодою підтвердили в МЗС і "Рособоронекспорт".

Очікується, що 4 грудня учасники засідання в Брюсселі, яке стане першим повноцінним з часу війни в Південній Осетії, оголосять про відновлення військової співпраці між РФ і альянсом. Вона була заморожена якраз після російсько-грузинського конфлікту. За словами Дмитра Рогозіна, тоді ж буде оголошено, що Росія повернеться до операції Active Endeavour в Середземному морі і відновить спільну з силами НАТО боротьбу з сомалійськими піратами.

Також повинен бути затверджений план спільної роботи на 2010 рік. Крім того, Росія й НАТО планують почати проводити разом огляд та оцінку спільних загроз безпеці. На 16-17 грудня призначений перший візит до Москви голови альянсу Андерса Фога Расмуссена.

Відновлення відносин між Росією і НАТО почалося влітку 2009 року після неформального засідання на Корфу. Після того, як Расмуссен змінив на посаді генсека Яапа де Хооп-Схеффера, він оголосив про намір "перевернути темну сторінку" у відносинах з Москвою.

Читайте також:

НАТО розробило план оборони Польщі від російської агресії

У НАТО визнали, що російсько-білоруські навчання не являли загрози для альянсу

НАТО звинуватило Росію в порушенні міжнародних зобов'язань

Польща поскаржилася НАТО на Росію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: