Росія буде перевозити вантажі НАТО до Афганістану

США та Росія завершують обговорення співпраці в Афганістані, зокрема, щодо транзиту невійськових вантажів.

У Москві тривають російсько-американські консультації щодо транзиту невійськових вантажів до Афганістану через територію Росії. Сторони опрацьовують останні деталі.

З 10 лютого у Москві перебуває делегація на чолі із заступником помічника держсекретаря США Патріком Муном. Темою обговорень виступає не тільки транзит вантажів, а й поглиблення співпраці в Афганістані в інших сферах: надання військової та іншої допомоги, боротьба з тероризмом і контрабандою наркотиків тощо.

В прес-службі посольства США в РФ нагадали, що у квітні 2008 року Росія надала НАТО право на транзит через свою територію вантажів невійськового призначення для міжнародних сил в Афганістані.

"Кілька тижнів тому Росія дала згоду на початок перших постачань. Зараз ми зайняті опрацьовуванням логістичних деталей, необхідних для того, щоб приступити до транзиту", - заявили дипломати.

Як раніше повідомив глава МЗС Росії Сергій Лавров, нещодавно американська сторона звернувся з проханням сприяти підписаній домовленості про невійськовий транзит, і Росія дала добро "буквально через добу".

Зауважимо, що зброя в Афганістан потраплятиме через територію України. Закон про ратифікацію відповідної угоди (про перевезення військових вантажів та персоналу через територію України) між Кабінетом міністрів та урядом Німеччини підписав президент Віктор Ющенко.

Читайте також:

США не веде переговорів про оренду військових баз в Узбекістані
Обама просить у Британії 4 тисячі солдат на боротьбу з талібами
Зброя в Афганістан потраплятиме через територію України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: