Росія буде втручатися у вибори європейських країн - The Wall Street Journal

Серед найближчих виборів у Європі, на яких може позначитися російський вплив, - вибори в парламент Нідерландів.

Після хакерських атак під час передвиборної кампанії в США американські чиновники та аналітики переконані, що Росія в 2017-2018 роках має намір так само втручатися в процес виборів в західноєвропейських країнах.

Про це пише американське видання The Wall Street Journal з посиланням на представників адміністрації чинного президента США Барака Обами, передає DW.

Журналісти зазначають, що, на відміну від США, де з російським впливом зіткнулися вперше, в Європі Кремль давно підтримує контакти з деякими політиками, крім того, налагоджує зв'язки з євроскептиками, чиї позиції посилилися у зв'язку з напливом біженців і мігрантів.

Серед найближчих виборів у Європі, на яких може позначитися російський вплив, - вибори в парламент Нідерландів, які відбудуться в березні, президента Франції в квітні-травні, а також в бундестаг ФРН восени. Результати будуть мати великі геополітичні наслідки для Росії, вважає Пасі Еронен, експерт Фонду захисту демократії (FDD).

WSJ пише, що в довгостроковій перспективі подібне втручання стане частиною стратегії президента РФ Володимира Путіна: вносячи сум'яття в лави тих, кого він вважає своїми супротивниками в США і Європі, і дискредитуючи виборчу систему на Заході, Путін хоче полегшити собі можливість перевиборів на пост глави власної держави в 2018 році.

Як вважає один з представників Білого дому, якщо західні країни будуть критикувати процедуру перевиборів Путіна на пост президента, у Кремля буде готова відповідь, що у них самих неідеальна виборча система. Також у США вважають, що тактика Москви може полягати в тому, щоб створити європейцям проблеми в їхніх країнах під час виборів, щоб їм було не до критики Росії.

Як відомо, російська група Fancy Bear причетна до кібернападів на поштові сервери Демократичної партії США. Хакер Guccifer 2.0, який взяв на себе відповідальність за крадіжку даних Національного комітету Демократичної партії США і комітету Демпартії з виборів у Конгрес, нещодавно виклав нову порцію конфіденційної інформації.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: