Росія дала прихисток грузинським "злодіям у законі", яких переслідують на батьківщині

Через те, що в Грузії кримінальних авторитетів садять на 20-25 років, грузинські "злодії у законі" більше люблять Росію.

Грузинські "злодії в законі" віддають перевагу Росії через суворий переслідування на батьківщині. Таким чином пояснюють потужну присутність "закавказького криміналітету" експерти російського карного розшуку.

Більшість "злодіїв в законі" у Росії є вихідцями з Грузії, - повідомив начальник Департаменту карного розшуку (ДепКР) МВС РФ Іскандара Галімова. У четвер на прес-конференції в Москві він пояснив це тим, що в грузинському законодавстві є стаття, що передбачає покарання за приналежність до категорії злочинних авторитетів на строки від 20 до 25 років.

"Добровільно від свого звання" злодії "відмовитися не можуть, - пояснює представник МВС РФ. - Якщо ти кажеш, що ти не" злодій в законі ", - це" западло"
(вчинок, несумісний з негласним кодексом злочинного авторитету)". При цьому Галімов додав, що, як правило, на допитах "злодії в законі" не приховують свою належність до вищої касти кримінального світу.

Саме тому, вважає начальник ДепКР, багато злочинних авторитетів з Грузії перекочували до Росії.

Галімов також підкреслив, що якби в російському Кримінальному кодексі була стаття, аналогічна з грузинським законодавством, боротися зі злочинними авторитетами в країні було б набагато легше.

Характеризуючи сучасного "злодія в законі", голова ДепКР МВС відзначив, що їхній вигляд та принципи з часом змінилися: "Сьогодні це люди, які хочуть мати вплив, гроші, володіти підприємствами, що приносять стабільний дохід".

Торкаючись питання про "спадщину" відомого російського авторитету В'ячеслава Иванькова (Япончика), який помер у 2009 році після замаху, Галімов зазначив: "Якихось процесів з ускладненнями, міжусобицями або побоїщами не відзначається".

Проте представник карного розшуку не став приховувати, що подібні загострення ситуації можливі. "Ми маємо інформацію, що (у злочинних авторитетів) є бажання дещо розподілити, що залишилося після Япончика", - сказав начальник департаменту карного розшуку.

Начальник департаменту карного розшуку також відзначив, що на оперативному обліку в органах внутрішніх справ РФ числяться 149 "злодіїв в законі", а ще 92 "авторитета" відбувають покарання за гратами.

"У результаті комплексних оперативно-розшукових заходів у 2009 році за скоєння різних тяжких злочинів заарештовано 48 так званих" злодіїв в законі ", - додав глава карного розшуку. - Це на третину більше, ніж у позаминулому році".

У 2009 році три "злодія в законі" засуджені до позбавлення волі на строк від 18 до 25 років за статтею "організація злочинного співтовариства" УК РФ. Усі вони діяли в Далекосхідному федеральному окрузі.

З 149 "злодіїв в законі", що знаходяться на оперативному обліку, більша їх частина орудує в Центральному федеральному окрузі, у тому числі в ГУВС Москви значиться 42 "авторитети", а в Московській області - 11.

Читайте також:

В Москві затриманий впливовий "злодій у законі"

Грузинського кримінального авторитета спіймали на крадіжці вина

На Майдані затримали дев'ять "злодіїв у законі"

Україна надала політичний притулок "злодію в законі" (відео)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: