Росія до 2030 року втратить статус світової держави

За багатьма параметрами Росія вже належить до третьої групи світових держав-лідерів. І у подальшому майбутньому "Росія може випасти з групи країн-світових лідерів".

До 2030 року Росія може випасти з групи країн-світових лідерів.

Таку думку висловив директор Інституту світової економіки і міжнародних відносин РАН академік Олександр Динкін.

"Ще довго збережеться глобальне військове і фінансово-економічне лідерство США, але вже зараз формується другий рівень неформальної глобальної ієрархії, у який входить конгломерат Європейського союзу, а також Китай", - сказав Динкін.

За його словами, в третій рівень глобальної ієрархії включається різнорідна група регіональних лідерів - ФРН, Японія, Індія і Бразилія, в найближчій перспективі Південна Корея, а у віддаленій перспективі, можливо, ПАР і Туреччина.

"За деякими параметрами (природні ресурси, ракетно-ядерний потенціал, науково-технологічні можливості і людський потенціал) Росію можна віднести до другої групи держав-лідерів. Але за багатьма параметрами Росія вже належить до третьої групи", - сказав Динкін.

На думку експерта, в перспективі до 2030 року, якщо будуть розвиватися системні передумови науково-технологічного відставання, демографічні проблеми, нерозвиненість інфраструктури та інші проблеми, "Росія може випасти з групи країн-світових лідерів".

Говорячи про військові загрози національній безпеці Росії, експерт, насамперед, назвав тероризм і регіональні конфлікти на південних рубежах країни.

"Загрози, пов'язані з великомасштабними війнами, не перебувають у пріоритетних. Основні військові загрози для Росії в перспективі будуть обумовлені регіональними конфліктами уздовж наших південних рубежів, небезпека яких буде зберігатися і наростати.

Ще однією загрозою для Росії Динкін назвав міжнародний тероризм, "в тому числі і так званий" супертероризм ", націлений на залякування, масові жертви і прагне до отримання зброї масового знищення".

До інших загроз експерт відніс регіональний екстремізм, діяльність тіньових міжнародних фінансових структур, незаконний обіг наркотиків, кібертероризм, піратство, екологічні катастрофи та пандемії.

Експерт вважає, що Росія в найближчій перспективі може вийти з низкою глобальних ініціатив. Одним з цих кроків Динкін назвав продовження співпраці по ПРО.

Іншими можливими ініціативами Росії він назвав угоди з державами щодо Арктики, створення при ООН міжнародного центру з природних катастроф, а також міжнародного агентства з боротьби з піратством, що передбачає розгортання міжнародних сил швидкого реагування.

Міжнародні ініціативи з різних напрямків протидії глобальним загрозам дозволять Росії залишитися важливим гравцем на міжнародній арені, зазначив експерт.

Читайте також:

Саакашвілі знімає серіал про Росію

Росія почала розробку гігантського суперлітака

Більшості росіян соромно за свою країну

Мєдвєдєв визнав парламентську демократію неприйнятною для Росії

Росіяни мріють створити наддержаву

"Мозковий центр" Мєдвєдєва розробив сценарій вступу Росії до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: