Росія добудує завод з виробництва автоматів Калашникова в Лівії

Росія заключила контракт з Лівією, яким передчабається постачання літаків, модернізація танків та добудова заводу з виробництва автоматів Калашникова.

Росія має на меті завершити будівництво заводу з виробництва автоматів Калашникова у Лівію.

Це передбачено військовим контрактом, підписаним 30 січня. В ньому також обумовлюється постачання 12 винищувачів Су-35, чотирьох Су-30МК2 і шести навчально-бойових літаків Як-130 та модернізація 145 лівійських танків Т-72, поставлених країні ще за часів СРСР.

Найбільш масштабним є контракт на добудову заводу.

Лівійський завод з виробництва стрілецької зброї був практично добудований ще за СРСР. Зараз його планується відновити та модернізувати для випуску нових модифікацій автомата Калашникова сотої серії.

У "Рособоронекспорт" офіційно від коментарів відмовилися, але джерело, близьке до керівництва компанії, підтвердив інформацію про постачання зброї Лівії за винятком винищувачів. Переговори про Су-35 і Су-30МК2 знаходяться в завершальній стадії і, за даними джерела, контракт може бути підписаний до кінця 2010 року.

Раніше повідомлення про постачання Лівії літаків Як-130 підтвердила російська корпорація "Іркут". За даними компанії, Лівія отримає перші два навчально-бойових літака в 2011 році, а інші - в 2012-му. У цілому вартість військових контрактів з Лівією, підписаних в січні 2010 року, становить 1,3 мільярда євро.

У жовтні 2009 року директор з особливих доручень "Рособоронекспорту" Михайло Завалій оголосив, що Лівія готова витратити не менше мільярда доларів на закупівлю російських бойових літаків - винищувачів Су-35 і Су-30, а також Як-130.

Як повідомлялося, РФ готова поставляти озброєння в Ірак і Афганістан у разі згоди США.

"Ще рано говорити про те, чи будуть поставки в Афганістан здійснені і які види озброєння будуть поставлені. Це бажання замовника. Це рішення американської адміністрації, це гроші американських платників податків. Вибір постачальників за ними, - сказав генеральний директор Рособоронекспорту Анатолій Ісайкін.

Читайте також:

Росія готова поставляти зброю в Ірак і Афганістан

Легендарному Михайлу Калашникову виповнилося 90 років

Росія розробляє нові автомати Калашникова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: