Росія домовилася з Індією про будівництво 16 атомних реакторів

Всього російська сторона розраховує побудувати в Індії до 16 енергоблоків на трьох майданчиках.

Росія та Індія 12 березня в рамках візиту російського прем'єр-міністра Володимира Путіна підписали угоду про зведення третього і четвертого блоків АЕС "Куданкулам". Про це повідомив віце-прем'єр Росії Сергій Іванов.

Всього, за словами Іванова, російська сторона розраховує побудувати в Індії до 16 енергоблоків на трьох майданчиках. Мова йде про АЕС "Куданкулам", де планується звести в цілому шість блоків, а також шести блоках на майданчику "Харіпур" у Західній Бенгалії. Подробиці про третій майданчик поки не повідомлялися.

Зараз російська компанія "Атомстройекспорт" добудовує першу чергу АЕС "Куданкулам" на півдні Індії. Перший з двох блоків, як очікують в держкорпорації "Росатом", може бути запущений вже в поточному році, а другий - в 2011-му. Потужність кожного блоку перевищує тисячу мегават.

Ще чотири блоки "Куданкулама" і два блоки "Харіпура" планується побудувати в 2012-2017 роках. За словами керівника "Росатому" Сергія Кирієнко, ще чотири енергоблоки "Харіпура" "як видно, підуть у 13-у п'ятирічку" (тобто після 2017 року).

Наприкінці минулого року Кирієнко відзначав, що Росія може побудувати в Індії до 20 блоків АЕС, отримавши за це десятки мільярдів доларів. Однак на той момент сторони досягли угоди тільки по чотирьох реакторах.

Читайте також:

Саркозі закликав країни, що розвиваються, будувати нові ядерні реактори

Іранський атомний реактор запрацює через два місяці

Іран заявив, що готовий придбати збагачений уран за готівку

США збільшать фінансування ядерної інфраструктури на 5 мільярдів доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: