Росія допоможе КНДР запускати супутники

Голова МЗС РФ Сергій Лавров обговорив зі своїм північнокорейським колегою можливість спільного запуску супутника з КНДР.

Росія розглядає можливість запуску північнокорейських супутників з російської території.

Про це заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров за підсумками переговорів зі своїм південнокорейським колегою Ю Мін Хваном.

"Росія співробітничає з багатьма країнами в космічній сфері, враховуючи запуски супутників нашими носіями, у тому числі з Республікою Корея. - Ми готові, щоб аналогічні проекти розроблялися і в КНДР", - сказав міністр.

Лавров за підсумками переговорів з Ю Мін Хваном також констатував, що Пхеньян поки не готовий до повернення на шестисторонніх переговорів по врегулюванню ядерної проблеми Корейського півострова.

Голова російського МЗС також запевнив, що жодних нових санкцій відносно КНДР Рада Безпеки ООН приймати не планує. "Санкції контрпродуктивні, - вказав міністр. - Рада Безпеки ООН в своїй заяві, яка була прийнята, жодних санкцій не вводив, а ті домовленості, які розробляються в Нью-Йорку, жодних нових санкцій відносно КНДР не передбачають".

"Ситуація складна, але не безнадійна, - сказав Лавров. - Важливо не піддаватися емоціям, не робити різких рухів, які лише можуть погіршити ситуацію". "Ми говорили про це в Пхеньяні. Відчули, що наші аргументи почуті. Розраховуємо, що такий же підхід буде проявлений всіма останніми учасниками шестистронніх переговорів", - сказав Лавров.

Нагадаємо, 5 квітня Північна Корея оголосила про успішне виведення на орбіту штучного супутника "Кванменсон-2" ("Яскрава зірка").

Натомість Південна Корея, США та Японія повідомили, що супутник на орбіту вийти не зміг. На їх думку, ракета не змогла набрати швидкості, необхідної для виведення супутника на навколоземну орбіту, і всі три її частини впали в Тихий океан. Захід вважає, що КНДР здійнила випробовування бойової балістичної ракети.

Читайте також:

Південна Корея поновила переговори з КНДР

Китай вивів на орбіту другий супутник глобальної навігаційної системи

Північна Корея розморозила ядерну програму

Ракета КНДР пролетіла на 800 км далі, ніж вважалося раніше

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: