Росія доведе права на Арктику з допомогою нового географічного атласу

У Росії створять новий атлас Арктики, за допомогою якого спробує довести, що РФ має виключне право на розробку природних ресурсів на цих територіях.

Фахівці Російського географічного товариства (РГТ) і географічного факультету МДУ створять новий атлас Арктики, повідомив президент РГТ і глава МНС РФ Сергій Шойгу.

Шойгу заявив про це у своїй промові на відкритті міжнародного форуму "Арктика - територія діалогу", який пройде в Москві з 22 по 23 вересня. У форумі візьмуть участь понад трьохсот фахівців з шістнадцяти країн, у тому числі - Канади, Данії і США. Ці держави, разом з Росією, є основними претендентами на володіння спірними територіями Арктики.

У своєму виступі Шойгу підкреслив, що в сформованій міжнародній ситуації географія має служити національним інтересам країни.

У 2007 році, після завершення арктичної експедиції, Мінприроди повідомило, що, за даними вітчизняних вчених, хребти Ломоносова і Менделєєва в Північному льодовитому океані є продовженням континентального шельфу Росії і, отже, саме Росія має виключне право на розробку природних ресурсів на цих територіях. Незважаючи на те, що, за визнанням самих учених, зібраних доказів було ще не достатньо, під час експедиції на спірних територіях океанського дна був встановлений титановий російський прапор.

У відповідь на це вчені британського Даремського університету в 2008 році склали свій атлас Арктики, який, за їхніми словами, враховує претензії і доводи всіх зацікавлених сторін.

У лютому 2010 року Міністерство природних ресурсів і екології РФ опублікувало заяву, в якій повідомлялося, що Росія збирається витратити півтора мільярда рублів на дослідження, покликані обґрунтувати зовнішній кордон континентального шельфу. Розробка нового атласу Арктики, мабуть, стане частиною цієї програми.

Через прискорення танення льодів природні ресурси, якими багата Арктика, стають все більш доступними для видобутку. Вважається, що на дні Арктичного океану знаходиться п'ята частина світових запасів нафти і газу.

Читайте також:

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: