Росія дозволила ввозити до себе вдвічі більше білоруського молока

Росспоживнагляд буде поступово збільшувати кількість найменувань молочної продукції білоруського виробництва.

Росспоживнагляд розширив список дозволеної до ввезення до Росії білоруської молочної продукції з 139 до 273 найменувань.

Про це повідомив заступник міністра сільського господарства і продовольства Білорусії Михайло Савельєв.

Замміністра говорить, що розширення списку йде планово, "щоб не допустити стовпотворіння на кордоні", а список складають, виходячи із "значущості об'ємів продукції, що вивозиться".

Білоруська сторона розраховує на подальше розширення переліку продукції, дозволеної до ввезенню до Росії, вже найближчими днями.

Нагадаємо, Росспоживнагляд 6 червня ввів першу заборону на ввезення молочної продукції з цієї країни, мотивуючи це тим, що виробники і постачальники не переоформили документи відповідно до держстандартів РФ на молоко і молочну продукцію.

В результаті санкцій під забороною виявилися більше 1,2 тисяч найменувань продукції. Оформлення документів ще на 200 видів було "заморожено".

"Молочна війна" стала причиною відмови від участі білоруської делегації на чолі з президентом Олександром Лукашенком в московському саміті Організації Договору про колективну безпеку 14 червня.

Лукашенко розпорядився ввести посилений митний контроль на основних автомагістралях, що пов'язують Білорусію з Росією.

17 червня між Росією та Білоруссю були досягнуті домовленості про відновлення постачань білоруської молочній продукції до Росії. Білоруська сторона зобов'язалася найближчим часом виконати всі умови по приведенню документації на молоко і молочну продукцію у відповідність з російським законодавством.

За підсумками домовленостей Державний митний комітет Білорусії оголосив, що посилений митний контроль з білоруського боку скасований. У структурі експортних постачань білоруських виробників молока Росія займає більше 90%.

Читайте також:

Путін пояснив причини "молочної війни"

Білорусь та Росія уклали "молочний" мир

Росія виграє "молочну війну": білорусів витіснили з ринку

Лукашенко відмовився їхати до Москви через "молочну війну"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: