Росія готова об’єднатися з НАТО, щоб врятувати Європу

Єдиний периметр протиракетної оборони НАТО і Росії буде збивати небезпечні об'єкти, які летять у бік Європи.

Росія готова створити з НАТО єдиний периметр протиракетної оборони і збивати небезпечні об'єкти, які летять у бік Європи, за допомогою своєї системи протиракетної оборони.

Таку пропозицію з посиланням на високопоставленого російського дипломата, ім'я якого не називається, зробив президент Дмитро Мєдвєдєв на закритій зустрічі з лідерами країн-членів НАТО, що проходила в рамках саміту Росія-НАТО в Лісабоні.

Йдеться про створення так званої секторальної системи ПРО, яка передбачає, що НАТО і РФ будуть прикривати кожен свій сектор, тобто РФ буде захищати альянс зі сходу, а НАТО російську територію - із заходу.

Цей варіант був розроблений в російському Міністерстві оборони. Як заявив глава МЗС Сергій Лавров, керівництво НАТО і лідери країн, що входять до альянсу, висловили готовність обговорювати цей варіант.

Приступити до предметного обговорення цієї ініціативи сторони готові вже в грудні.

Раніше в ЗМІ всерйоз обговорювалися лише такі варіанти спільної ПРО Росії і НАТО, в рамках якої сторони будуть лише обмінюватися інформацією про ракетні погрози. Більш тісної інтеграції заважає неготовність країн НАТО і Росії ділитися кодами своїх систем.

Про те, що РФ прийняла пропозицію НАТО зі співробітництва у сфері ПРО, раніше заявив генсек альянсу Андерс Фог Расмуссен. Відносини Москви з блоком помітно покращилися після охолодження, що з'явилася в результаті війни в Грузії в серпні 2008 року.

У новій стратегічній концепції НАТО було особливо наголошено, що альянс більше не є загрозою для Росії.

Читайте також:

НАТО викреслило Росію зі списку потенційних ворогів

НАТО залишило свої двері відкритими для України

США "перезавантажать" відносини Росії і НАТО

ВідеоРосія готова об’єднатися з НАТО, щоб врятувати Європу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: