РФ скоротить ядерний арсенал в обмін на відмову США від ПРО

Перед зустріччю Обами та Мєдвєдєва, Росія запевняє у готовності скоротити стратегічне озброєння. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Росія готова скоротити свої стратегічні носії у декілька разів в порівнянні з СНВ-1.

Про це заявив президент РФ Дмитро Мєдвєдєв. Він додав, що розраховує отрмиати відповіді на зустрічі з президентом США Бараком Обамою в липні в Москві  на питання про розробку нового договори зі стратегічного наступального озброєння (СНВ).

"Ми готові скоротити наші стратегічні носії у декілька разів по відношенню до договору СНВ-1. Що ж до пов'язаних з цими носіями боєзарядів, то їх кількість повинна бути нижчою за рівень передбаченого відповідним московським договором 2002 року", - сказав Мєдвєдєв на прес-конференції.

В той же час він відзначив, що Росія не може погодитися "з американськими планами зі створення глобальної ПРО".

"Хотів би підкреслити, що пропоноване нами скорочення можливі тільки в тому випадку, якщо США знімуть російське занепокоєння", - сказав Медведев.

За його словами "серйозне занепокоєння викликає перспектива оснащення СНВ неядерними боєголовками". "Таке озброєння може завдати збитків стратегічній стабільності", - вважає він.

Він відзначив, що повістка майбутньої зустрічі з Обамою не вичерпується тільки темою СНВ. На зустрічі обговорюватимуться економічні і регіональні проблеми, двосторонні відносини.

"За останні роки вони піддалися корозії, і я сподіваюся, що з приходом нової адміністрації цим відносинам будемо надана нова форма, сприятливіша форма, з більшим рівнем довіри", - сказав президент РФ, додавши, що він оптимістично налаштований на цю зустріч.

Термін дії нинішнього Договору про скорочення стратегічного наступального озброєння (СНВ) закінчується 5 грудня 2009 року. Він був підписаний в 1991 році і зобов'язував Москву і Вашингтон скоротити стратегічні ядерні сили з 10 тисяч боєголовок у кожної із сторін до 6 тисяч.

У 1993 році Росія і США підписали Договір СНВ-2, що передбачає істотне скорочення міжконтинентальних балістичних ракет і ядерних боєголовок. Але в 2002 році Російська Федерація вийшла з нього у відповідь на відмову США від Договору 1972 року про обмеження систем протиракетної оборони 1972 року.

У 2002 році був підписаний Договір про стратегічні наступальні потенціали (СНП), що має на меті скорочення до 31 грудня 2012 року стратегічних наступальних потенціалів СРСР і США до 1700-2200 ядерних боєзарядів.

На зустрічі в Лондоні 1 квітня 2009 року президенти Росії і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама домовилися почати переговори для складання нової угоди з СНВ. Вирішено, що сторони прагнутимуть вийти на рівні скорочення СНВ, які будуть нижчими, ніж в Договорі про стратегічні наступальні потенціали (СНП). Президенти доручили представити перші результати роботи над новим договором до російсько-американської зустрічі на вищому рівні на початку липня в Москві.

До теперішнього часу відбулися два раунди російсько-американських переговорів з СНВ (19-20 травня - в Москві і 1-3 червня - в Женеві). Черговий, третій по рахунку раунд переговорів між Росією і США по виробленню нового договори про скорочення наступальних озброєнь (СНВ) пройде 23-24 червня в Женеві.

Читайте також:

Росія збирається відмовитися від ядерної зброї

Росія виміряла потужність ядерної зброї, яку випробувала КНДР

Ющенко запевнив, що Україна не розміщатиме у себе чужих ядерних баз

Росія не прийматиме участі у гонці озброєнь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: