Нова стратегія нацбезпеки РФ: війна за нафту

Через енергоресурси може початися війна Росії та Сполучених Штатів.

Росія в найближчому майбутньому збирається зайнятися відновленням можливостей з відстоювання своїх інтересів у світі.

Як повідомляє російська газета "Коммерсант", у Стратегії національної безпеки РФ до 2020 року , яку мають затвердити 20 лютого наступного року, йдеться про ймовірну війну Росії зі Сполученими Штатами.

За інформацією видання, документ передбачає, що в найближчі роки РФ повинна проводити розумну зовнішню політику, не брати участі у "витратній конфронтації" та не вплутуватися в гонку озброєнь. Головним конкурентом Москви на найближчі 12 років називаються США, а головною причиною конфліктів двох країн - контроль над енергоресурсами.

Як зазначає видання, можливо, в найближчі роки енергетика стане причиною війни росіян і американців. У тексті стратегії противники Москви прямо не перераховуються. Проте, пише "Коммерсант", можна чітко зрозуміти, хто являє загрозу для РФ.

"Загрозами військовій безпеці є політика низки провідних закордонних країн, спрямована на отримання переваги у військовій сфері, перш за все в стратегічних ядерних силах, формуванні глобальної системи протиракетної оборони і мілітаризації космосу", - йдеться в документі. Відомо, що однією з головних загроз для себе Росія вважає розміщення системи ПРО США в Східній Європі.

Автори стратегії відзначають, що проблеми збережуться і у відносинах з НАТО, оскільки Альянс начебто проводить "неприйнятну" політику військового просування до кордонів РФ.

Крім того, звертається увага на дотримання паритету зі США в області стратегічних наступальних озброєнь. Припускається і ймовірність поліпшення російсько-американських відносин після обрання президентом Сполучених Штатів Барака Обами.

Але головна конкуренція в світі, на думку авторів стратегії, загостриться навколо контролю над енергетичними ресурсами. "Увага міжнародної політики буде зосереджена на володінні доступом до джерел енергоресурсів, у тому числі на Близькому Сході, на шельфі Баренцева моря та в інших районах Арктики, в басейні Каспійського моря і в Центральній Азії", - йдеться в документі.

Саме ці конфлікти, на думку росіян, можуть призвести до військових протистоянь. Втім, Москва збирається обмежувати розповсюдження ядерної зброї в світі та буде прагнути до недопущення застосування військової сили.

У світі Росія збирається найбільш активно співробітничати з такими об'єднаннями, як "група восьми", "група двадцяти", РІК (Росія, Індія, Китай) і БРІК (Бразилія, Росія, Індія, Китай). Дуже важливими для РФ будуть і відносини з сусідами по СНД.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: