Росія готова втричі зменшити арсенал ядерної зброї

Мєдвєдєв задоволений відсутністю американських ПРО в Європі і готовий залишити в Росії лише стільки зброї, скільки потрібно для самозахисту.

Росія готова зменшити кількість носіїв стратегічних наступальних озброєнь більш, ніж у три рази.

Про це заявив, президент Росії в інтерв'ю сербській газеті напередодні візиту до Сербії, запланованого на 20 жовтня.

За його словами, Москва сподівається підписати відповідну угоду з Вашингтоном у грудні поточного року.

Мєдвєдєв додав, що Росія орієнтується на збереження ядерних озброєнь на рівні, мінімально необхідному для забезпечення національної безпеки країни та її союзників.

"Ми не раз заявляли, що готові зменшити кількість носіїв стратегічних наступальних озброєнь більш ніж у три рази. В даний час у Женеві саме ведуться переговори з вироблення нової російсько-американської домовленості щодо скорочення і обмеження СНО, яка і повинна зафіксувати такий рівень. Робимо все необхідне, щоб вийти до грудня на підписання відповідного документа ", - сказав він.

"Коли ми говоримо про ядерне роззброєння, то виходимо з того, що ядерну зброю не може бути застосовано на практиці. І не забуваємо, що багато десятиліть її існування служило гарантом підтримання стратегічної стабільності і безпеки в світі. Ми й сьогодні вважаємо за необхідне підтримання балансу сил з США. Зі свого боку, орієнтуємося на збереження ядерних озброєнь на рівні, мінімально необхідному для забезпечення національної безпеки Росії і наших союзників ", - додав президент РФ.

Він висловив переконання, що "вирішення проблем в галузі ядерного нерозповсюдження і роззброєння - в наших спільних інтересах". "Це було б потужним чинником формування сприятливої міжнародної обстановки в цілому", - вважає Мєдвєдєв.

Торкаючись пропозицій США по ПРО, Мєдвєдєв сказав: "Почнемо з того, що ні про які договори щодо ПРО з американцями, на жаль, мова не йде. Разом з тим, я позитивно оцінив рішення президента Барака Обами відмовитися від планів розгортання елементів стратегічної ПРО США на території Польщі та Чехії ".

"Що стосується нового американського проекту побудови глобальної ПРО (включаючи її європейський сегмент), то тут нам ще належить детально розібратися на експертному рівні. Оцінити його з точки зору інтересів національної безпеки Росії", - відзначив він.

Нагадаємо, в 1991 році був підписаний договір СНО-1, який зобов'язує Вашингтон і Москву скоротити кількість ядерних боєголовок до 6 тисяч, а їх носіїв - до 1,6 тисячі з кожного боку. Термін дії договору закінчується в грудні 2009 року.

У 2002 році в Москві був укладений додатковий договір про скорочення стратегічних наступальних потенціалів, який обмежує кількість оперативно розгорнутих ядерних боєзарядів у кожної із сторін до 1,7-2,2 тисячі одиниць. Цих рівнів вони повинні досягти до грудня 2012 року.

Новий документ по СНО повинен зафіксувати рівні їх скорочення нижче, ніж у Московському договорі 2002 року. При цьому договір СНО-2 повинен бути укладений до 5 грудня цього року, коли закінчується термін дії договору СНО.

Як повідомлялося, 24 вересня президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що обговорює зі своїм американським колегою Бараком Обамою можливість скорочення кількості носіїв стратегічних наступальних озброєнь (СНО) в три рази.

Читайте також:

Росія збирається відмовитися від ядерної зброї

Росія змінить правила застосування своєї ядерної зброї

Україна до 2012 року візьме на озброєння супер-ракети

Росія перелякала США ракетами, пущеними з Північного полюсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: