Росія готує Лукашенку "газову атаку"

За дорученням президента Лукашенка відомство готується до введення елементів прикордонного і митного контролю на кордоні з Росією.

Росія і Білорусь після бойкотування президентом Олександром Лукашенком саміту ОДКБ не тільки не збираються вирішувати "м'ясо-молочний" конфлікт мирними шляхами, але і готують взаємні заходи щодо подальшого протистояння. Москва почне нову економічну атаку на Мінськ - на цей раз газову.

Як нагадує газета, ще в кінці травня радник посольства РФ в Білорусії з економічних питань Андрій Кузнєцов заявив, що Білорусія розплачується за російський газ не в повному обсязі. Це питання обговорювалося Дмитром Мєдвєдєвим і Лукашенком в грудні 2008 року. Тоді вони домовилися, що Білорусь буде платити за газ за середньоєвропейськими цінами з понижувальним коефіцієнтом 0,8 з вирахуванням транспортних витрат та мита на експорт.

Однак, у першому кварталі 2009 року Мінськ заплатив надходження за попереднім тарифом, збільшивши таким чином борг перед "Газпромом" на суму близько 70 млн доларів.

В кінці березня російська сторона дозволила Мінську оплачувати російський газ за середньорічною ціною близько 150 доларів за тисячу кубометрів, а період остаточного розрахунку було перенесено на кінець року. Однак юридично цей договір закріплений не був і залишився тільки усною домовленістю. Цю обставину Росія може використовувати як інструмент додаткового тиску на Мінськ.

Але й у Мінську вже почали підготовку до тривалого протистояння з РФ. Начальник пресс-центра держкордонкомітету Белорусі Олександр Тищенко напередодні повідомив, що за дорученням президента Лукашенка відомство готується до введення елементів прикордонного і митного контролю на кордоні з Росією.

За словами Тищенко, у разі необхідності прикордонна і митна служби Білорусії можуть виконати поставлене перед ними завдання в найкоротші терміни.

Коментуючи ці заходи, джерело "Комерсанта", близьке до російського уряду, повідомило, що тиск Білорусії на РФ в цій галузі безперспективний, і Росія піде "до кінця".

Нагадаємо, що напередодні Мінськ оголосив нелегітимними прийняті рішення на саміті організації з Колективного договору безпеки (ОДКБ). Згідно зі статутом ОДКБ, рішення організація приймає консенсусом, за винятком процедурних питань.

Як заявив прес-секретар МЗС Білорусі Андрій Попов, відмова Білорусі від участі у московській сесії ОДКБ - "це не примха, і тим більше не бажання зруйнувати Організацію". Попов зазначив, що "неможливість прийняти рішення без консенсусу всіх держав-учасниць ОДКБ очевидна".

За словами Попова, Білорусь була змушена направити відповідну ноту в секретаріат ОДКБ лише після того, як пролунав ряд заяв з боку офіційних представників РФ про те, що неучасть Білорусії в Раді колективної безпеки повинно бути проігноровано і документи, винесені на розгляд московської сесії ОДКБ, можуть бути схвалені і без участі Білорусії.

Як нагадав Попов, причиною неучасті Білорусії у сесії ОДКБ стала категорична незгода Білорусії приймати рішення ОДКБ, спрямовані на зміцнення військово-політичної безпеки, в умовах і до тих пір, поки "відкрито підривається економічна безпека одного з членів Організації, в даному випадку - Республіки Білорусь ".

Нагадаємо, що в неділю в Москві лідери ОДКБ підписали угоду про створення Колективних сил оперативного реагування (КСОР). Документ складається з угоди про Колективний сили, рішення Ради колективної безпеки про склад КСОР. Крім того, підписаний документ про хід виконання рішення Ради колективної безпеки ОДКБ від 4 лютого 2009 року про КСОР. Мєдвєдєв заявив, що за бажання Білорусь може приєднатися до Угоди про створення КСОР.

У неділю білоруська делегація не приїхала на саміт ОДКБ, пояснивши свій крок "економічною дискримінацією" з боку Росії.

Читайте також:

Росія підписала договір про військовий союз ОДКБ без Білорусі

Білорусь готова закрити кордони з Росією

Лукашенко відмовився їхати до Москви через "молочну війну"

Лукашенко: Білорусь завжди прагнула зблизитися з ЄС
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: