Росія грозить НАТО і США  "заходами віськово-технічного характеру"

Російська федерація готова і надалі співпрацювати з НАТО і США щодо протиракетної оборони, але якщо її позицію ігноруватимуть - будуть наслідки.

Росія може застосувати заходи військово-технічного характеру до НАТО і США, якщо вони надалі ігноруватимуть її позиції щодо ПРО.

Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров в інтерв`ю сербській газеті "Вечірні новини", повідомили у департаменті інформації та перси МЗС РФ.

"Ми готові продовжувати протиракетний діалог і з США, і з НАТО. Проте якщо наші партнери і надалі ігноруватимуть нашу позицію, нам доведеться забезпечувати власні інтереси в галузі безпеки іншими методами. Можливо, будуть потрібні конкретні й, наголошую, вимушені заходи у відповідь військово-технічного характеру", - сказав Лавров.

"Скажу відверто – такого розвитку подій нам би не хотілося", - додав він.

Міністр констатував, що підписання угоди між Вашингтоном і Бухарестом про розміщення в Румунії бази ракет-перехоплювачів глобальної системи ПРО США – лише одна з ланок у ланцюжку подій останніх двох місяців, що "підтверджують налаштованість США на прискорену реалізацію своїх протиракетних планів без будь-якого врахування законних занепокоєностей Росії, що не раз висловлювалися".

Аналогічні домовленості про розміщення компонентів та інфраструктури ПРО також досягнуті з Туреччиною, Польщею, Іспанією. Причому, судячи з усього, це не вичерпний список, зазначив Лавров.

"Все це відбувається на тлі безвиході в діалозі Росії з Вашингтоном і Північноатлантичним альянсом з принципових для нас питань – про закріплення у формі, що юридично зобов`язує, неспрямованості ПРО США і НАТО проти російських сил стримування і про вироблення чітких критеріїв такої неспрямованості", - сказав він.

Нагадаємо, створення європейської системи Протиракетної оборони є пріоритетним завданням НАТО. Планується, що система європейської ПРО НАТО почне функціонувати в 2012 році, а повністю розгортання системи має бути завершене до 2018 року.

За заявою представників США, основне завдання системи ПРО - захист від ракетної загрози з боку таких країн, як Іран і Північна Корея, які мають власну ядерну програму. Росія ж вважає розгортання системи ПРО в Європі загрозою національній безпеці.

Читайте також:

НАТО не виключає встановлення безпольотної зони над Сирією

За допомогу в Афганістані Лукашенко просить ЄС про дружбу

Опозиція Сирії просить НАТО створити і над ними "безпольотну зону"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: