Росія хоче дозволити Індії продавати ядерні матеріали

Росія виступає за зняття з Індії обмежень, введених групою ядерних постачальників після випробування Делі ядерної зброї.

Сергій Кірієнко
Lenta.ru
Кірієнко зазначає про позитивну співпрацю з Індією в атомній сфері.
Росія виступає за зняття з Індії обмежень, введених групою ядерних постачальників після проведеного Делі випробування ядерної зброї, повідомив глава „Росатома” Сергій Кірієнко, коментуючи підсумки своєї зустрічі з головою комісії з атомної енергії Індії доктором Анілом Какодкаром.

"У нас позитивна співпраця з Індією в атомній сфері і в цій частині ми вітаємо необхідність ухвалення рішення про виключення Індії з-під санкцій групи постачальників", - сказав глава „Росатома”.

В даний час Індія знаходиться в міжнародній ізоляції в області закупівлі ядерних технологій і матеріалів. Обмеження на співпрацю з Індією в галузі ядерної енергетики були накладені після випробування ядерної зброї в 1998 році.

Угода між Делі і Вашингтоном про співпрацю в області ядерної енергетики була підписана ще в минулому році, але реалізувати її на практиці заважали розбіжності сторін з приводу права Індії на переробку відпрацьованого ядерного палива і на проведення випробувань ядерної зброї.

Накладаючи ці обмеження, США хотіли не допустити використання Індією ядерного матеріалу для військової програми і забезпечити можливість тиску на Індію. Кірієнко відзначив, що Індія планує поставити свої цивільні об'єкти під гарантії МАГАТЕ. "З урахуванням цього ми вважаємо, що обмеження групи постачальників відносно Індії можуть бути зняті", - сказав він.

Група ядерних постачальників є одним з найважливіших міжнародних режимів експортного контролю, яка об'єднує 45 держав, включаючи країни Європейського союзу, США, КНР, Аргентину, Бразилію, ПАР, Росію, Україну і Казахстан.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: