Росія хоче розгорнути спільну з Японією господарську діяльність на Курильських островах

Спільна господарська діяльність може вестися лише під російською юрисдикцією і в рамках законодавства Росії.

Росія запропонувала Японії розглянути формат спільної господарської діяльності на Курильських островах. Про це заявила спікер Ради Федерації Валентина Матвієнко під час візиту до Японії, передає Ведомости.

"Ми готові до формату спільної господарської діяльності на Курильських островах. Ми сформували свої пропозиції японській стороні. Впевнена, що буде вестися подальше обговорення цих пропозицій ", - сказала Матвієнко в Токіо.

Матвієнко також сказала, що сподівається на домовленість між Росією та Японією, нагадавши, що приналежність Курильських островів є спірною для Японії, але не для Росії.

Вона також пояснила про яку форму співробітництва Росія хотіла б розглянути. Наприклад, може йтися, про такий формат, як територія випереджального розвитку, вільна економічна зона та інші формати в рамках російського законодавства. При цьому Матвієнко підкреслила, що такого роду спільна господарська діяльність може вестися лише під російською юрисдикцією і в рамках законодавства Росії.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що уряд Японії готовий відмовитися від двох Курильських островів заради підписання мирного договору з Росією. Доля цих островів буде обговорюватися під час візиту президента РФ Володимира Путіна у грудні.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: