Росія хоче відібрати частину територій Абхазії

Між Росією та визнанною нею Абхазією виникла територіальна суперечка. Грузія зі свого боку наполягає, що РФ зазіхає на її землі.

Територіальна суперечка розгорається між Росією і визнаною нею республікою Абхазією.

Наразі делегація з Сухумі на переговорах у Москві обговорює з російською стороною делімітацію кордону.

Як стало відомо, Сухумі заперечує проти побажання Росії передати їй 160 квадратних кілометрів території Абхазії у північно-західній частині Гагрського району, прилеглого до озера Ріца. Частина цієї території, село Аибга, розташованого біля річки Псоу, яка завжди слугувала кордоном між Росією і Грузією, в радянські часи було розділено надвоє. Саме це, на думку деяких абхазьких спостерігачів, є формальною підставою для російських претензій, які стали першою серйозною проблемою у відносинах РФ і Абхазії.

На засіданні двосторонньої комісії з делімітації та демаркації Державного кордону   абхазька сторона представила свій варіант опису кордону.

Відзначимо, що 3 травня 2010 року парламент Абхазії прийняв закон про державний кордон республіки, у якому говориться: "Державний кордон Республіки Абхазія до його оформлення у міжнародно-правовому відношенні визначається: уздовж сухопутного кордону з Російською Федерацією - по межі Абхазької АРСР, закріпленої законодавчими актами колишнього СРСР..."

Варто відзначити, що в Абхазії відношення до Росії не одностайне. На думку абхазських журналістів, Москву тут ніколи не вважали вічним другом і захисником. "Росія, домагаючись цієї маленької території, може перекреслити все те, за що її цінують. Крім того, є ще один аспект. У 2008 році Росія, нагадаю, визнала незалежність Абхазії. У такому випадку, її нинішні претензії згодом можуть розглядатися як анексія абхазької території, що для Росії, я думаю, це дуже невигідно", - висловлюється журналіст.

Водночас Грузія також уважно відстежує ситуацію. Заступник міністра закордонних справ країни Ніно Каландадзе заявила, що оцінює заплановану в МЗС РФ зустріч, присвячену демаркації так званого російсько-абхазького кордону, як спробу присвоєння територій Грузії.

Вона підкреслила, що між Росією і Абхазією не існує адміністративного кордону, існує грузино-російський кордон, який чітко виражений і визнаний на міжнародному рівні.

Читайте також:

Грузія не збирається пускати Росію у СОТ

Абхазія звинуватила Саакашвілі у заклику до нової війни

Грузія лютує: лідер Абхазії відкрито розповів про російський "фашизм"

Росія відмовилася гарантувати Грузії ненапад

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: