Росія і Білорусь домовилися про постачання нафти

Поки російське паливо поставляється в Білорусію без письмової угоди.

Росія і Білорусь підписали пакет документів про постачання нафти. Про це повідомив віце-прем'єр Ігор Сечин на зустрічі з президентом Дмитром Мєдвєдєвим.

За словами Сєчіна, підписані зміни до угоди щодо постачання сирої нафти до Білорусі, затверджена методика тарифоутворення на продаж нафти, баланс нафтової сировини на 2010 рік, а також спільна заява віце-прем'єрів двох країн про гарантії безперебійного транзиту. На яких умовах Росія і Білорусь домовилися, Сєчін не повідомив.

Попередня угода про постачання нафти до Білорусі закінчилася наприкінці 2009 року і її так і не було продовжено. Поки російське паливо поставляється в Білорусію без письмової угоди.

Основною причиною конфлікту між країнами є розмір нафтових мит. Білорусь до кінця 2009 року оплачувала лише третину від російського експортного тарифу і хотіла б зберегти ці пільги. Росія, у свою чергу, згодна надати Білорусії близько шести мільйонів тонн нафти безмитно, однак вимагає повністю сплатити мито за що залишилися 14,5 мільйона тонн, що прямують на експорт після переробки на білоруських НПЗ.

Переговори між сторонами щодо нової угоди розпочалися з перших днів січня 2010 року, проте довгий час представникам держав не вдавалося знайти компроміс.

Читайте також:

Росія боїться, що Білорусь буде красти її нафту

Лукашенко стурбований ситуацією на кордоні Білорусі з Росією і Україною

Білорусь вимагає підвищити тариф на транзит електрики для Росії у 5 разів

Росія запропонувала Білорусі безмитну нафту

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: