Росія і Білорусь підписали Декларацію з нагоди 10-річчя створення Союзної держави

За словами білоруського лідера, Москва і Мінськ своїм прикладом підштовхнули хід інтеграції на пострадянському просторі.

У четвер, 10 грудня, в Москві пройшло засідання Вищої Державної Ради Союзної держави, на якому президенти РФ Дмитро Мєдвєдєв і Білорусі Олександр Лукашенко підписали декларацію, приурочену до 10-річчя цього політичного утворення.

"Союзна держава - це не химера, а реальне просунуте інтеграційне формування на пострадянському просторі. Воно аж ніяк не вичерпало себе, у нього є очевидні перспективи. В усякому разі, ми, як президенти, думаємо", - заявив Лукашенко після закінчення переговорів з Мєдвєдєвим.

За словами білоруського лідера, Москва і Мінськ своїм прикладом підштовхнули хід інтеграції на пострадянському просторі. "Впевнений, що якби не було досвіду союзного будівництва, не було б і Митного союзу Білорусії, Казахстану та Росії. Та й взагалі, якщо б не було Союзної держави, не було б ЄврАзЕС. Ви це знаєте", - сказав Лукашенко, звертаючись до російського президента, на що той відповів: "Навіть сперечатися не буду".

Відзначимо, що за підсумками засідання його учасники підписали не тільки Декларацію з нагоди десятої річниці підписання Договору про створення Союзної держави, а й Договір про розвиток військово-технічного співробітництва, а також ряд інших документів.

Держсекретар Союзної держави Павло Бородін заявив, що на наступній зустрічі в липні 2010 року Державна рада обговорить проект союзної Конституції і питання про єдину валюту.

Як відомо, договір про створення Союзної держави був підписаний 8 грудня 1999 року.

Нагадаємо, у вересні патріарх Московський і всієї Русі Кирило закликав владу і народи Росії і Білорусі дорожити Союзною державою і не забувати заповіді Святої Русі.

У свою чергу, прем'єр-міністр РФ Володимир Путін в кінці жовтня закликав ретельно підготуватися до святкування 10-річчя з дня створення Союзної держави Росії і Білорусі.

Читайте також:

Лукашенко закликає Україну приєднатися до Митного союзу

Лукашенко: диктатура можлива в Росії, США та Китаї

Росія, Білорусь і Казахстан створили Єдиний економічний простір

Лукашенко знайшов причину торговельних воєн з Росією

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: