Росія і Білорусь відкривають кордони

На білорусько-російському кордоні з 1 квітня скасують транспортний контроль, а з 1 липня Мінськ долучиться до Єдиного економічного простору РФ і Казахстану.

З 1 квітня на білорусько-російському кордоні скасують транспортний контроль. А до 1 липня Росія і Казахстан сподіваються завершити ратифікацію документів про створення з Білоруссю Єдиного економічного простору (ЄЕП).

"Ми ухвалили рішення на рівні Комісії Митного союзу, що з 1 квітня транспортний контроль не буде діяти на російсько-білоруському кордоні", - повідомив перший віце-прем'єр РФ Ігор Шувалов.

За його словами, на наступному засіданні комісії, яке відбудеться 7 квітня, сторони повернуться до цього питання, щоб підтвердити виконання даного рішення.

Шувалов також зазначив, що Казахстан і Росія домовилися перенести на зовнішній контур кордону Митного союзу всі види контролю до 1 липня поточного року.

"Ми обговорили, як російська і казахстанська сторони готові до того, щоб перенести всі види контролю, які існують в даний час, на російсько-казахстанському кордоні, на зовнішній контур. Ми домовилися, що будемо діяти за планом, який був раніше схвалений, і виконаємо до 1 липня поточного року рішення президентів про завершення відповідної роботи ", - сказав він.

Також стало відомо, що президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вніс на розгляд Держдуми договір про переміщення фізичними особами готівки через кордон Митного союзу. Цей документ був підписаний в Астані 5 липня 2010.

За чинним порядком, суму до 3 тис. доларів можна вивозити без декларації, 3-10 тис. - з декларацією, понад 10 тис. доларів - за спеціальним дозволом.

Новий договір передбачає, що фізичні особи зможуть без декларації одноразово ввозити і вивозити з території Митного союзу готівкову валюту, еквівалентну 10 тис. доларам. Кошти на суму понад 10 тис. доларів доведеться задекларувати, вказавши відомості про джерело цих грошей та їхнє передбачуване використання.

Читайте також:

МЗС: Україна однозначно не буде членом Митного союзу

Донбас і Крим хочуть до союзу з Росією та Білоруссю

Путін: Україна зацікавлена в ЄЕП і Митному союзі

Лукашенко заявив, що Росія "похерила" Союзний договір

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: