Росія і Білорусь владнали конфлікт з трубопроводом

Призупинення роботи сталося у зв'язку з необхідністю проведення регламентних робіт на аварійних ділянках нафтопроводу

Білоруську ділянку російського нафтопродуктопроводу Унеча-Вентспілс запустять 5 серпня, після того, як на ньому будуть завершені регламентні роботи, повідомляє прес-служба російського уряду.

Закриття трубопроводу в ході телефонної розмови обговорили віце-прем'єри Росії та Білорусії Ігор Сечін та Володимир Семашко. У розмові "було підкреслено, що призупинення роботи сталося у зв'язку з необхідністю проведення регламентних робіт на аварійних ділянках нафтопроводу".

Про те, що ділянка трубопроводу Унеча-Вентспілс закрита Білорусією, стало відомо в ніч на 22 липня. Як пояснили в МНС Білорусії, трубопровід був закритий після того, як в ході діагностики на ньому було виявлено 1082 дефекта, 150 з яких були "критичного характеру". Держпромнагляд МНС Білорусії наказав усунути всі дефекти до 17 липня, але, за даними білоруської сторони, до вказаного дня Росія усунула тільки 254 дефекти.

У той же час в прес-службі "Транснафтепродукта" повідомили, що існує узгоджений з Білорусією план, за яким компанія в 2009 році повинна усунути 150 критичних дефектів. Як підкреслили представники компанії, усі ремонтні роботи велися і ведуться за графіком.

Через аварійний стан трубопровід "Транснафтопродукт" за розпорядженням Держпромнагляду МНС Білорусії постійно знижував в ньому тиск, але, за словами начальника прес-служби білоруського МНС, навіть при мінімально припустимому тиску найбільш серйозні дефекти роблять роботу трубопроводу неможливою.

Нафтопродуктопровід Унеча-Вентспілс проходить з Росії через Білорусь до Латвії. Голова Асоціації транзитного бізнесу Латвії Яніс Юрканс заявив, що перекриття трубопроводу вилилося у збитки для Латвії і є політичним кроком, пов'язаним з конфліктом між Росією і Білорусією.

За версією деяких ЗМІ, перекриття трубопроводу могло стати відповіддю на заборону ввезення до Росії м`яса з Гомельського та Брестського м'ясокомбінатів. Білорусь, однак, з цією забороною погодилася.

Читайте також:

Білорусь перекрила російський нафтогін

Лукашенко поклявся у вірності Росії

Москва лякає Білорусь "м’ясною" та "соковою" війнами

Путін пояснив причини "молочної війни"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: