Росія і Греція домовилися про "Південний потік"

За умовами договору, сторони створять на паритетній основі спільне підприємство в Афінах, яке займеться будівництвом і експлуатацією грецького відрізка газопроводу.

"Газпром" і компанія DESFA, оператор національної газотранспортної системи Греції, підписали в Москві угоду про будівництво грецької ділянки газопроводу "Південний потік".

За умовами договору, сторони створять на паритетній основі спільне підприємство в Афінах, яке займеться будівництвом і експлуатацією грецького відрізка газопроводу. Вартість цього відрізка оцінюється в мільярд євро.

Раніше Росія вже підписала міжурядові угоди про реалізацію проекту з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Словенією, Хорватією, Австрією. При цьому "Газпром" вже створив спільні підприємства з Сербією та Угорщиною.

Греція приєдналася до проекту "Південний потік", який пройде в Європу в обхід України, в 2008 році.

Планується, що "Південний потік" буде побудований до 2013 року. Витрати на весь проект оцінюються приблизно в 25 мільярдів доларів. Газопровід буде прокладений по дну Чорного моря до Болгарії, а потім розділиться на дві гілки. Одна пройде через Грецію до Італії, а друга - через Сербію і Угорщину до Австрії. Пропускна здатність трубопроводу, як очікується, складе 47-63 мільярди кубометрів газу на рік.

Читайте також:

Мєдвєдєв: Росія не відмовиться від газогонів в обхід України

Російські екологи проти будівництва газогону в обхід України

Туреччина не дозволила у себе будувати газогін в обхід України

Російські ЗМІ: Україна може стати учасником "Південного потоку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: