Росія і Грузія вирішили відкрити кордон

Москва і Тбілісі, спілкуючись через Вірменію, вирішили відкрити пункт пропуску "Верхній Ларс", який був закритий, начебто, "для ремонту".

Росія і Грузія практично домовилися про відкриття КПП "Верхній Ларс" на кордоні двох країн.

Москва і Тбілісі ведуть технічні переговори в закритому режимі, не спілкуючись безпосередньо один з одним, а контактуючи через Вірменію.

Факт переговорів, що пройшли в Єревані минулого тижня, підтвердили в міністерствах закордонних справ як Росії, так і Грузії.

Нагадаємо, сухопутний кордон між Грузією і РФ був закритий у 2006 році після арешту в Тбілісі російських офіцерів. За офіційною версією, пункт пропуску "Верхній Ларс" був закритий для ремонту.

У травні трирічний ремонт завершився, і Росія запропонувала Грузії відкрити кордон. Однак у Тбілісі наполягали на переговорах через посередників.

Грузія вважає КПП "Верхній Ларс" єдиним законним пунктом пропуску між двома країнами, оскільки інші знаходяться в Південній Осетії і Абхазії.

Перша зустріч на рівні експертів пройшла наприкінці жовтня в Єревані. За даними джерела в МЗС РФ, на ній були узгоджені практично всі питання, що стосуються початку роботи КПП. Тепер справа за рішенням відкрити пункти - чекають відповідного сигналу з Тбілісі.

Як очікується, Рада національної безпеки Грузії розгляне доцільність відновлення роботи КПП на днях.

Читайте також:

РФ знову звинуватила Україну в поставках зброї до Грузії

Росія попередила про нову війну на Кавказі

Грузія заявила про обстріли кордону з Абхазією

Грузія розцінюватиме роботу берегової охорони РФ в акваторії Абхазії як піратство

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: