Росія і Індія разом створять винищувач нового покоління

Країни займуться розробкою винищувача п`ятого покоління. Російські ВПС візьмуть на озброєння одномісну версію цього літака, а Індія – двомісну.

Першу угоду за контрактом на створення винищувачів п'ятого покоління між Росією та Індією підпишуть наприкінці лютого - початку березня 2010 року.

Про це 15 лютого заявив у Нью-Делі перший заступник директора Федеральної служби з військово-технічного співробітництва Олександр Фомін.

"Очікуємо підписання контракту з першого етапу конструкторських робіт, а саме створення ескізно-технічного проекту, в кінці лютого - початку березня", - сказав він.

"Ми зараз знаходимося у досить активній фазі переговорів - підписання угоди. Ми перебуваємо на етапі передачі ескізно-технічного проекту індійським колегам, обговорюємо зі свого боку технічний вигляд майбутнього літака", - сказав Фомін.

Індія є партнером Росії у створенні перспективного авіаційного комплексу фронтової авіації (ПАК ФА). Передбачається, що російські ВПС візьмуть на озброєння одномісну версію цього літака, а Індія – двомісну.

ПАК ФА або Т-50 здійснив перший політ 29 січня 2010, тривалістю 47 хвилин. У повітрі проводилася перевірка керованості винищувача, роботи нових двигунів і систем керування.

ПАК ФА буде придатним для виконання бойових завданняь за будь-якої погоди і у будь-який час доби. Крім того, літак надзвичайно маневрений і може здійснювати зліт і посадку на злітно-посадочних смугах завдовжки 300-400 метрів. Технічні дані перспективних винищувачів поки не розсекречено.

Раніше Міноборони Росії заявило про намір почати закупівлі нового літака в 2015 році.

На сьогодні, єдиним літаком п'ятого покоління, що стоїть на озброєнні є F-22 Raptor, створений корпорацією Lockheed Martin. Його серійний випуск почався ще в 2001 році.

Начальник Генерального штабу збройними силами РФ Микола Макаров раніше розповів, чим Т-50 відрізнятиметься від американського аналога.

Читайте також:

Російський "винищувач з людським інтелектом" здійснив другий політ

Росія розсекретила зовнішній вигляд винищувача п'ятого покоління

Російський винищувач п'ятого покоління здійснив свій перший політ

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: