Росія і Казахстан створили Митний союз без Білорусі

Росія і Казахстан оголосили про створення Митного союзу. Білорусь не приєдналася через розбіжності між Мінськом і двома іншими членами союзу.

Митний союз почне діяти з 1 липня 2010 року на двосторонній основі, без Білорусі. Про це повідомив прем'єр-міністр РФ Володимир Путін після зустрічі з колегою з Казахстану Карімом Максимовим 28 травня.

На засіданні Вищої органу Митного союзу Росії, Білорусії і Казахстану були присутні тільки Путін і Максимов. Білоруський прем'єр Сергій Сидорський на захід не приїхав. Як припускають деякі ЗМІ, це сталося через розбіжності між Мінськом і двома іншими членами союзу.

Тим не менше, російський і казахстанський прем'єри висловили надію, що Білорусь приєднається до їхньої домовленості. "Росія і Казахстан відкриті для приєднання Білорусі до всіх угод і рішень в рамках другого етапу формування Митного союзу", - підкреслив Путін. При цьому він нагадав, що питання експортних мит на нафту безпосередньо зі створенням Митного союзу не пов'язаний.

Крім того, на засіданні в Санкт-Петербурзі було оголошено, що Росія і Казахстан готові вступати до СОТ у двосторонньому форматі, якщо Білорусь так і не підпише документи, пов'язані з Митним союзом.

Митний кодекс Митного союзу та інші його міжнародні договори та нормативні документи набирають чинності з 1 липня 2010 року.

Російська Федерація і Казахстан створять також тимчасовий судовий орган в рамках Митного союзу на двосторонній основі з штаб-квартирою в Астані для вирішення судових суперечок.

Читайте також:

Прем'єр-міністр Білорусі відмовився зустрічатися з Путіним

Лукашенко: Янукович - не проросійський президент

Лукашенко готовий здати транзитну трубу в обмін на газ за "російським" цінами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: