Росія і Китай готують Тихоокеанський військовий альянс і нову хвилю конфронтації - CNN

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У вівторок вранці Південна Корея і Японія звинувачували Росію і Китай у порушенні їхніх повітряних просторів, Москва звинувачення відкидає.

У вівторок президент Росії Володимир Путін і президент КНР Сі Цзіньпін надіслали чіткий сигнал: вони готові перевірити межі розпочатого військового партнерства в Тихому океані.

Про це йдеться у статті Натана Ходжа у CNN.

У вівторок вранці Південна Корея і Японія звинувачували Росію і Китай у порушенні їхніх повітряних просторів.

За даними Південної Кореї, два китайські бомбардувальники H-6 потрапили в зону ППО Сеула, до якої приєдналися два російські стратегічні бомбардувальники Ту-95.

Об'єднані начальники штабів Південної Кореї заявили, що вони здійснили попереджувальні постріли в бік російського військового літака А-50, який двічі порушував їхній повітряний простір.

Японське міністерство оборони підтримало претензії Південної Кореї, заявивши, що А-50 вторгся у повітряний простір Японії, а російські та китайські бомбардувальники літали Японією.

Москва своєю чергою відкидає звинувачення Сеула, стверджуючи, що південнокорейські військові літаки перехопили два її бомбардувальники над нейтральними водами. Пізніше у вівторок, після того, як з'явилися повідомлення про конфлікт у повітрі, російські військові заявили, що їхні літаки брали участь у "спільному патрулі" з китайськими літаками далекого радіуса.

Отже, що саме цим навчанням зробили Росія та Китай? По-перше, це було випробуванням посиленого військового альянсу між Москвою і Пекіном. У заяві у вівторок днем ​​Міністерство оборони Росії заявило, що операція була "першим спільним повітряним патрулем з використанням літаків далекого радіусу в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні" російськими і китайськими силами.

Спільні патрулі були проведені "з метою поглиблення та розвитку російсько-китайських відносин у рамках всебічного партнерства [між Москвою та Пекіном], подальшого підвищення рівня взаємодії між збройними силами двох країн, поліпшення їхньої спроможності до проведення спільних дій і посилення глобальної стратегічної стабільності", - йдеться в заяві.

Російсько-китайське військове партнерство вже розпочало перші подібні дії минулого року. У 2018-му Росія почала те, що вона назвала найбільшими військовими іграми після падіння Радянського Союзу, до якої приєдналися тисячі військ з Китаю та Монголії.

Навчання, яке називається "Схід-2018", розпочалося під час двосторонньої зустрічі між президентом Володимиром Путіним і китайським лідером Сі Цзіньпіном у Владивостоці. Це місто є базою Росії для проєктування влади в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні, а Пекін останніми роками відправив військові кораблі до стратегічного порту для участі в спільних морських навчаннях. Путін також проводить там щорічний форум, який мав на меті висвітлити економічний поворот його країни до Азії.

Тоді як дві країни не мають договору про взаємну оборону - який є, наприклад, між США з Японією і країнами НАТО - навчання можуть бути тестом того, що військові називають "оперативною сумісністю", або здатністю китайських і російських військових діяти разом на практичному рівні.

Москва і Пекін неухильно нарощують те, що можна назвати "квазіальянсом", говорить вчений з міжнародних відносин Далекосхідного федерального університету у Владивостоці Артем Лукін. Він описав інцидент як такий, що має на меті продемонструвати свою спільну владу, "посилаючи повідомлення до Токіо, Сеула і Вашингтона".

"Чесно кажучи, я здивувався, коли читав цю новину, - сказав Лукін. - Я не очікував, що ця акція буде такою сміливою і провокаційною".

Путін має особливі стосунки з Сі Цзіньпіном, і минулого місяця дуже публічно передав підтримку Пекіну в його поточному економічному протистоянні з Вашингтоном. Наразі, коли наслідки тривають після повітряних інцидентів, світ буде стежити за тим, чи будуть Сі і Путін стояти пліч-о-пліч у військовій конфронтації.

Нагадаємо, 23 липня, російський військовий літак вторгся в повітряний простір Південної Кореї над Східним морем поблизу південно-східних островів Докдо. Як повідомлялося, літак двічі упродовж трьох хвилин перебував у повітряному просторі країни. Через це Південна Корея спрямувала на перехоплення винищувачі, які відкрили попереджувальний вогонь.

До слова, російська авіація не вперше порушує зону ідентифікації протиповітряної оборони Південної Кореї. Зокрема, 20 червня два військові літаки РФ порушили зону та залишались там близько 30 хвилин.

Залиште свій коментар

Вибір редакції