Росія і НАТО не зійшлися в баченні ракетних загроз

В США повідомили, що Росія та НАТО не досягли спільного бачення характеру ракетних загроз.

Росія і НАТО майже завершили роботу над спільним оглядом загроз XXI століття, але не досягли спільного бачення характеру ракетних загроз. Про це заявив постійний представник США в НАТО Айво Даалдер.

"Що стосується загальних погроз, то ми вже кілька місяців працюємо з метою створення так званого спільного огляду загроз безпеки XXI століття, і ця робота майже завершена", сказав Даалдер.

"Однак ясно, що з питання розповсюдження балістичних ракет існують розбіжності серед країн, що входять до Ради Росія-НАТО - і між Росією і США", - зазначив дипломат.

Торкаючись суті розбіжності з питання ракетних загроз, Даалдер повідомив, що в даному випадку мова йде про "методологію, яку ми використовували для оцінки загроз та викликів". "Ми, наші союзники по НАТО і, як мені відомо, Росія готові сісти за стіл і спробувати досягти спільного розуміння щодо характеру загрози. Якщо навіть між нами виникають розбіжності, то ми будемо вивчати, чому вони виникають", - сказав він.

Постпред також заявив, що у Вашингтоні не пов'язують намір розвивати систему ПРО з бажанням Росії співпрацювати у цій сфері з США і НАТО. "Ми хотіли б співпрацювати з Росією, але саме по собі це співробітництво не може бути для нас умовою розвитку нашої протиракетної системи", - сказав Даалдер.

При цьому американський дипломат підкреслив, що і США, і НАТО зацікавлені в співпраці з Росією в сфері ПРО. "В обох випадках - і у випадку з США, і у випадку з НАТО, - ми даємо чіткий сигнал Росії про те, що хочемо з нею співпрацювати. Ми віримо в те, що існує загроза, і її необхідно відображати, тому ми збираємося створювати протиракетну систему", - сказав він.

Даалдер також зазначив, що у Вашингтоні не підтримують ідею про укладення між Росією і НАТО юридично зобов'язуючого договору про нерозміщення істотних бойових сил поблизу російських кордонів. "Вважаю, набагато краще займатися практичним співробітництвом, ніж намагатися розробляти нові папери для підписання", - сказав він.

Він висловив переконання, що "необхідно слідувати вже існуючій договірно-правовій базі, що визначає відносини між усіма державами Європи".

Він також повідомив, що в новій стратегічній концепції НАТО буде міститися положення про намір альянсу вибудовувати стратегічні відносини з Росією. "У цій концепції буде визначено, що Росія є країною, з якою НАТО хоче мати міцні стратегічні партнерські зв'язки, і ми маємо намір розвивати таку співпрацю", - сказав дипломат. Як очікується, нова стратегічна концепція НАТО буде оприлюднена наприкінці листопада на саміті НАТО в Лісабоні.

Коментуючи побоювання російської сторони щодо відповідності майбутньої концепції Статуту ООН, він підкреслив, що у вашингтонському договорі - документі, що поклав початок НАТО, - йдеться про підтримку цілей та принципів ООН. "Так що ні в новій Стратегічній концепції, ні в будь-якій іншій стратегічної концепції, яку НАТО будь-коли брала або прийме, не буде ніяких відхилень від основоположних принципів і цілей Статуту ООН, і ми це ще раз підтвердимо. Приводів для занепокоєння немає", - зазначив дипломат.

Нагадаємо, президент Росії Дмитро Мєдвєдєв вважає, що майбутній саміт НАТО, який відбудеться в середині листопада в Лісабоні ознаменує "поліпшення відносин" між Росією і альянсом.

Читайте також:

США пообіцяли Росії провести договір про СНО через Сенат

Росія має намір остаточно помиритися зі США

Мєдвєдєв потис руку прем'єру Японії та додав, що Курили не віддасть

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: