Росія і Норвегія остаточно поділили Баренцове море

Дмитро Мєдвєдєв та прем'єр-міністр Норвегії домовилися про зняття 30-річного мораторію на видобуток нафти і газу на арктичному шельфі площею 175 тисяч квадратних кілометрів.

У Мурманську підписаний договір про розмежування морського простору в Баренцевому морі та Північному Льодовитому океані між Росією і Норвегією. За підсумками переговорів президента РФ Дмитра Мєдвєдєва і прем'єр-міністра Норвегії Йенса Столтенберга буде знятий 30-річний мораторій на видобуток нафти і газу на арктичному шельфі площею 175 тисяч квадратних кілометрів.

Двосторонні переговори про морський кордон Норвегії і Росії велися з 1970 року. У квітні 2010 року Мєдвєдєв і Столтенберг заявили про досягнення принципових домовленостей з цього питання.

Родовища нафти і газу, розташовані на морському кордоні Росії та Норвегії, згідно з текстом підписаного договору можуть експлуатуватися тільки спільно обома країнами. Як уточнили в адміністрації президента РФ, "кожне родовище, що перетинаються лінією розмежування, може експлуатуватися тільки спільно і як єдине ціле".

Спірна ділянка шельфу багата не тільки корисними копалинами, а й біоресурсами, видобуток яких буде регулюватися окремою угодою в сфері рибальства. Це має призвести до усунення конфліктних ситуацій, при яких російські рибальські суди затримувалися норвезькою береговою охороною.

Читайте також:

Росія зажадала компенсації за літак, збитий українською ракетою в 2001 році

Москва звинуватила українських чиновників у дерибані земель ЧФ РФ

Росія до 2030 року втратить статус світової держави

ВідеоРосія і Норвегія остаточно поділили Баренцове море

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: