Росія і Норвегія поділили Баренцове море і Північний Льодовитий океан

Росія і Норвегія вирішили сорокарічну суперечку про розмежування морських просторів у Баренцевому морі та Північному Льодовитому океані.

Баренцеве море Фото: gazeta.lv
Баренцеве море
Росія і Норвегія досягли домовленості з питання розмежування морських просторів у Баренцевому морі та Північному Льодовитому океані.

Про це повідомив у вівторок, 27 квітня, прем'єр-міністр Норвегії Йенс Столтенберг після переговорів з президентом РФ Дмитром Мєдвєдєвим.

"Наша зустріч, яка щойно закінчилася, призвела до досягнення згоди між нашими країнами про прикордонну лінію в Баренцевому морі та Північному Льодовитому океані. Це дуже важливо", - сказав прем'єр, зазначивши, що досягнуті домовленості стосуються кордонів, розробки нафтових родовищ і рибальства у зазначеному регіоні.

Росія і Норвегія вже майже сорок років ведуть переговори з проведення делімітаційної лінії в Баренцевому морі. Спірною територією вважаються приблизно 175 тисяч квадратних кілометрів морського простору.

У 2007 році вдалося підписати угоду про Варангер-фьорд, що передбачає розмежування морських просторів зовнішньої частини затоки і знімає частину невирішених питань.

Варангер-фьорд - Варязька затока Баренцевого моря - розташований біля північних берегів Європи, між півостровами Рибачий (Російська Федерація) і Варангер (Норвегія). Довжина фьорда - 120 кілометрів, глибина - до 420 метрів.

Читайте також:

Норвегія придумала, як поділити Арктику без "ненормальної" Росії

Мєдвєдєв захистив арктичні претензії Росії від сусідніх країн

У Росії бояться, що американська ПРО з'явиться в Арктиці

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: